AçıkhavADA Sinema

AçıkhavADA SinemaBüyükada Tarihi Arabacılar Meydanı’nda gerçekleştirilen AçıkhavADA Sinema, 6,7 ve 8 Ağustos tarihlerinde “Züğürt Ağa”, “Kuşlar/The Birds” ve “Sarayın Gözdesi/The Favourite” filmlerini sinemaseverlerle buluşturacak. İFF iş birliğiyle gerçekleşecek Alfred Hitchcock’un “Kuşlar/The Birds” filminin gösteriminin konuğu İKSV Festival Danışmanı Engin Ertan, “Alfred Hitchcock Yılı” özelinde bir sunum yapacak. Getirilen bir yenilikle pazar günleri farklı bir adaya gidecek olan AçıkhavADA Sinema, ilk olarak 9 Ağustos Pazar günü “Acı ve Zafer/Pain and Glory” filmi ile Sedef Adası’na konuk olacak.

Büyükada Belediyesi’nin pandemi günlerinde insanlara moral vermek amacıyla fiziki mesafeyi koruyarak düzenlediği açık hava sineması, adalıların ve ada ziyaretçilerinin büyük ilgisiyle devam ediyor. Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ve Kaan Müjdeci’nin organizasyonuyla hayata geçirilen AçıkhavADA Sinema, “Züğürt Ağa”dan “Sev Kardeşim”e, “Dövüş Kulübü”nden “Kuşlar”a iz bırakan filmleri izleyiciyle buluşturuyor. 2020 yazı boyunca her perşembe, cuma, cumartesi ve pazar düzenlenen film gösterimleri, akşamları saat 21.00’de başlayacak.

AçıkhavADA Sinema’da bu hafta;
6 Ağustos Perşembe: “Züğürt Ağa” – Yönetmen: Nesli Çölgeçen
7 Ağustos Cuma: “Kuşlar/ The Birds” – Yönetmen: Alfred Hitchcock
8 Ağustos Cumartesi: “Sarayın Gözdesi/The Favourite” – Yönetmen: Yorgos Lanthimos

Her hafta pazar günleri farklı bir adada gösterim gerçekleştirecek olan AçıkhavADA Sinema, 9 Ağustos Pazar akşamı dünya prömiyerini 72. Cannes Film Festivali’nde gerçekleştiren, Pedro Almodovar’ın son filmi “Acı ve Zafer/Pain and Glory” ile Sedef Adası’na konuk olacak.

“Kuşlar/ The Birds” filmi gösterimi, bu yılki özel retrospektif bölümünü, ölümünün 40. yıl dönümünde dahi yönetmen Alfred Hitchcock’a ayıran İstanbul Film Festivali iş birliğiyle gerçekleşecek. İKSV Festival Danışmanı Engin Ertan ise gösterim öncesinde “Alfred Hitchcock Yılı”na özel bir sunum yapacak. “Kuşlar/ The Birds”, adanın martıları ve çeşit çeşit kuşlarıyla birlikte izleyenlere farklı bir deneyim sunacak.

“Bilet 10 Lira, çekirdek bedava” sloganıyla yola çıkan AçıkhavADA Sinema, Perşembe Halk Günü’ne özel, ücretsiz giriş imkânı sunuyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.