Adem Kipçak’ın “Stones” Sergisi Mira Koldaş Sanat Galerisi’nde

Adem Kipçak, Taşlar 2022 TÜAB. 100x45cm.
Adem Kipçak, Taşlar 2022 TÜAB. 100x45cm.

Mira Koldaş Sanat Galerisi ve Sanat Danışmanlığı 2 Ocak – 21 Ocak 2023 tarihleri arasında sürecek olan Adem Kipçak “Stones” Solo Serginin 6 Ocak 2023’te saat 17.00-20.00 arasında gerçekleşecek olan açılış kokteyline sanatseverleri davet ediyor.

Ankara’da klasik ile çağdaş sanatı sanatseverler ve koleksiyonerlerle buluşturmak amacıyla kurulan Mira Koldaş Art Gallery’de, Adem Kipçak “Stones” solo sergisinde; yapmış olduğu çalışmaların ana merkezinde yer alan taşlar; yıkımdan uzak, sanatçının kendi ütopyasında yeniden şekillenmektedir. 2 Ocak – 21 Ocak 2023 tarihleri arasında sürecek olan solo sergi “Stones”, Yıldızevler Mahallesine bağlı Şehit Mustafa Doğan Caddesi üzerinde 41/A numaralı adresinde gerçekleşiyor ve sanatseverleri bekliyor.

İnsanlık olarak doğadan uzaklaştıkça bireyselleştik ve kendimize kurduğumuz alanlar tekinsiz bir hal almaya başladı. Pandemi ile bu durumu somut bir biçimde hissetmiş olduk. Doğaya karşı olan özlem bize onu ne denli yok ettiğimiz gerçeğini de göstermekte ve bu durumu üzüntüyle seyretmekteyiz. Sanatçının resimlerin oluşma sürecinde yerini alan bu duyguların konu olarak kurgusal doğa manzaralarını seçmesindeki yeri yadsınamaz.

Adem Kipçak

1992’de Van’da doğan Adem Kipçak 2006‘da Van Güzel Sanatlar Lisesinde okudu. 2010- 2016 yılları arasında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde okudu. Çalışmalarına memleketi Van’da devam etmektedir.


Mira Koldaş Sanat Galerisi

Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Cad. 41/A. Mira Koldaş Sanat Galerisi. Çankaya/Ankara

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.