Ahmet Doğu İpek’in Eserleri Museum Morsbroich’te!

Ahmet Doğu İpek, Museum Morsbroich 2024. credit: Guido Schiever
Ahmet Doğu İpek, Museum Morsbroich 2024. credit: Guido Schiever

Ahmet Doğu İpek’in eserleri, Museum Morsbroich’te (Leverkusen, Almanya) 14 Nisan’da açılan There is no word… Approaches to a feeling adlı grup sergisinde yer alıyor. Sergi, 25 Ağustos 2024 tarihine kadar iyaret edilebilir.

5 sanatçının eserlerini bir araya getiren sergide ev, göç, toplum, gelenek gibi temalar ele alınıyor ve sorgulanıyor. Aile ve sosyal ilişkilerden doğaya, gelenek ve kültüre kadar birçok faktörün insanın ‘ev’ hissini şekillendirdiğini vurgulayan sergi; göç, yabancılaşma ve dış kısıtlamalar gibi unsurların da ev kavramını tehdit edebileceğine veya kaybetme korkusu yaratabileceğine dikkat çekiyor. Sergi, bu karmaşık soruların ve belirsizliklerin etrafında gelişerek, evin anlamını ve güvenliğini sorguluyor.

“Tek bir kelime güçlü duyguları içeremez. Aşk mı, gurur mu, hatta bazen reddetme mi? Ailenizle,
arkadaşlarınızla, kökeninizle ya da ikamet ettiğiniz yerle, doğayla, geleneklerle, kültürle, futbol ve atıcılık kulüpleriyle yakın bir bağ mı? ‘Yuva’yı neyin oluşturduğu sorusuna herkes farklı cevap verecektir.’’ (Basın bülteninden)

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar