AIMA 2024 Yaz Masterclass’ları Açıklandı

AIMA
AIMA

AIMA 2024‘te genç sanatçıları 25. kez dünyadan ve Türkiye’den seçkin ustalarla buluşturuyor.

Genç müzisyenleri usta müzisyenler ve seçkin müzik eğitmenleri ile bir araya getiren AIMA, bu yıl 25.si düzenlenecek Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi 2024 Yaz Masterclass’larını duyurdu.

Müzikolog ve piyanist Prof. Dr. Filiz Ali önderliğinde, genç müzisyenlerin gelişim yolculuklarına eşlik etmek amacıyla 25 yıl önce kurulan Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi AIMA’nın ustalık sınıflarında bu yıl açılışı 24-30 Haziran tarihleri arasında Viyolonsel ustalık sınıfı ile Nadége Rochat yapacak. Flüt branşındaki uzmanlık sınıfları Ayla Uludere ve Ece Karşal tarafından iki ayrı grup olarak; birincisi 4-10 Temmuz, ikincisi ise 8-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Klarnet sınıfında Jean-Marc Fessard ve Ayşegül Kirmanoğlu 17-22 Temmuz tarihleri arasında gençlere tecrübelerini aktaracak. Keman sınıfında ise Tanja Becker-Bender ve Pelin Halkacı Akın 25-30 Temmuz tarihleri arasında katılımcıların sanatlarında olgunlaşmaları için tecrübelerini paylaşacak. 19-25 Ağustos tarihleri arasında piyano öğrencileri Gökhan Aybulus ile birlikte çalışma fırsatı bulacaklar. Yazın son uzmanlık sınıfı 2-8 Eylül tarihleri arasında Mathis Rochat yönetiminde viyola ekibi ile gerçekleşecek.

Eğitimlerle ilgili ayrıntılı bilgiye ayvalikmusic.org adresindeki başvuru formunu indirilerek ulaşılabilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar