Genç Müzisyenlere Destek Porogramıyla CRR Fuayesi Gençlere Emanet

İBB Genç Müzisyenlere Destek Programı
İBB Genç Müzisyenlere Destek Programı

İBB Kültür, İstanbul’un prestij mekânı Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nu deneyim kazanmaları için gençlere açmaya devam ediyor. Konservatuvar öğrencileri, “İBB Genç Müzisyenlere Destek Programı”yla, CRR fuayesinde; solo, duo, trio veya quartet olarak performanslarını sergileyebilecek. İBB Kültür “İBB Genç Müzisyenlere Destek Programı” ile konservatuvar öğrencilerine deneyim imkânı sunmanın yanısıra onlara maddi destek de sağlıyor.

Cumhuriyetin ilk yıllarında devletin geliştirdiği müzik ve kültür politikalarının bir parçası olarak, Batı müziğinin temel özelliklerini öğrenmeleri maksadıyla yurt dışına gönderilen öğrencilerle çağdaşlığa atılan adımların devamı, Cumhuriyet’in 101. yılında da İBB Kültür aracılığıyla sürdürülüyor.” “İBB Genç Müzisyenlere Destek Programı” ile İstanbul’da bulunan üniversitelerin konservatuvar müzik bölümü 3., 4. ve yüksek lisans sınıflarında eğitim gören gençlere, CRR fuaye alanında konser verme imkânı sağlanıyor. Genç müzisyenler CRR’de gerçekleşen her konser öncesi, fuayedeki müzikseverlere kendi performanslarını sunarak deneyim kazanmış oluyor. Öğrencilere bir saatlik performansları sonunda maddi destek de sunuluyor.

Programa katılmak isteyen genç müzisyenlerin, https://kultursanat.istanbul/ linkindeki formlar kısmından kolaylıkla yapabilecekleri başvurular; içeriğin uygunluğu, başvuru yapılan etkinliğin daha önce sahnelenip sahnelenmediği gibi hususlar göz önüne alınarak değerlendirilecek.

İBB Kültür, Cumhuriyetin kuruluş ruhunda olduğu gibi, toplumun aydınlanmasında olmazsa olmaz koşulun kültür-sanattan geçtiği inancıyla çalışmalarını sürdürürken, Cumhuriyetin 100. yılında başlattığı “İBB Genç Müzisyenlere Destek Programı”nı bu yıl boyunca devam ettirecek.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar