Altın Palmiye Ödüllü “Hüzün Üçgeni” 25 Temmuz’da Bahçe Sineması’nda

Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness) Fredrik Wenzel ©Plattform Produktion
Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness) Fredrik Wenzel ©Plattform Produktion

Ruben Östlund’un, 75. Cannes Film Festivali’nde En İyi Film Ödülü olan Altın Palmiye’yi kazanan filmi “Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness)” 25 Temmuz Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda sinemaseverlerle buluşuyor! Başrollerini Charlbi Dean, Harris Dickinson ve Woody Harrelson’ın paylaştığı “Hüzün Üçgeni”, bir grup zenginin yer aldığı özel bir gemi tatilinin, büyük bir kasırga sonrası sosyal hiyerarşilerin, rollerin ve sınıfların aniden tersyüz olduğu bir hayatta kalma mücadelesine evrilmesini, Östlund’un alışılageldik kara mizah anlatı diliyle ele alıyor. Türk Tuborg A.Ş. katkıları ve URU organizasyonuyla, İstanbullulara yaz boyunca açık havada, çimlerin üstünde film izleme keyfi yaşatan KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri biletinial.com’da!

Yaz boyunca KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de gerçekleşen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, dünya çapında ses getiren popüler yapımları İstanbullularla buluşturuyor. Çeşit çeşit lezzetli yiyecek ve içecek alternatiflerinin de bulunduğu sinema geceleri her hafta salı akşamı gerçekleşiyor.

25 Temmuz Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda, Turist ve Kare filmleriyle dikkatleri çeken Ruben Östlund’a Altın Palmiye’yi getiren “Hüzün Üçgeni (Triangle of Sadness)” gösterilecek. Üç dalda Oscar’a da aday gösterilen “Hüzün Üçgeni”, hiyerarşinin aniden alt üst olduğu, rollerin ve sınıfların tersine döndüğü bir hiciv filmi. Lüks bir gemiyle seyahate çıkan bir çiftin hikâyesini anlatan filmde, manken çift Carl ve Yaya, milyarder yolcuların tercih ettiği süper lüks bir gemiyle seyahate çıkar. Zenginlik ve şatafat içindeki gemide seyahat eden yolcular için başlarda her şey yolundadır. Ancak önce fırtınanın çıkması ardından da korsan baskını bu keyifli tatili kabusa çevirir. Yat battığında Carla, Yaya ve bir grup milyarder, gemide çalışan bir temizlikçi kadınla birlikte ıssız bir adada mahsur kalırlar ve kendilerini hiyerarşinin ve sınıfsal rollerin tekrar yazıldığı bir hayatta kalma oyununun içinde bulurlar. Hayatta kalma mücadelesinde, temizlikçi kadın balık tutmayı bilen tek kişi olduğu için eski hiyerarşiler alt üst olur.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati ise 21.00 olan gösterimlerin biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar