Anna Laudel Bodrum, ZAİ Yaşam, 2022
Anna Laudel Bodrum, ZAİ Yaşam, 2022

Anna Laudel Bodrum’da Dinamik Sergi Programı

14 Haziran 2024

Güncel sanatın öncü galerilerinden Anna Laudel Bodrum, yaz sezonunda ZAİ Yaşam’da renkli ve etkileyici sergi programlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

İstanbul galerisi sanatseverleri ağırlamaya devam ederken, ZAİ Yaşam‘da bulunan Anna Laudel Bodrum, yazın İstanbul’dan uzaklaşmak isteyenler için Ertuğrul Güngör & Faruk Ertekin, Ardan Özmenoğlu, Lal Batman ve Hanefi Yeter’in kişisel sergileriyle Ege kıyılarında unutulmaz bir sanat deneyimine davet ediyor.

Dinamik Sergi Programı

Anna Laudel Bodrum, 2024 yaz sezonunu dopdolu bir sergi programıyla açıyor. 21 Haziran’dan 8 Eylül‘e kadar devam edecek olan program, birçok farklı disiplin ve perspektif sunan 4 farklı kişisel sergiden oluşuyor.

Ertuğrul Güngör ve Faruk Ertekin: Kütahya’dan Bodrum’a “Breakers of Vases”

Sergi programı, Ertuğrul Güngör ve Faruk Ertekin’in işlerini bir araya getirerek başlıyor. Kütahya’da çocuklukları birlikte geçen ve sanat üretimlerine küçük yaşta başlayan iki yetenekli seramik sanatçısının Bodrum özel seçkisi “Breakers of Vases”, 21 Haziran – 7 Temmuz tarihleri arasında sanatseverlere geleneksel seramik sanatının modern motiflerle buluştuğu bir yolculuğa çıkaracak.

Ardan Özmenoğlu: Yeni Kitabı ve Kişisel Sergisi “Looking Through the Glass”

12 Temmuz – 28 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek Ardan Özmenoğlu’nun kişisel sergisi “Looking Through the Glass”, aynı zamanda sanatçının yeni kitabının lansmanına da ev sahipliği yapacak. Bu etkinlik, sanat ve edebiyatı bir araya getirerek kültür ve sanata merakı olan herkes için renkli ve sıra dışı bir deneyim sunacak.

Ağustos’ta “Cherry on Top” ile Lal Batman

Programın devamında, 2 Ağustos – 18 Ağustos tarihleri arasında Lal Batman’ın eserleri “Cherry on Top” sergisi ile ZAİ Yaşam’da yer alacak. Uluslararası fuarlarda ilgi gören, İstanbul ve Düsseldorf sergileriyle geniş izleyici kitlelerine ulaşan Lal Batman, modern dünyanın karmaşık problemlerine psikolojik ve çarpıcı yorumlar getiriyor. Kendine has tarzıyla dikkat çeken sanatçının eserlerini takip eden veya Bodrum’da ilk defa keşfedecek olanlar Ağustos ayının ilk yarısı bu fırsatı değerlendirebilecek.

Hanefi Yeter’den “Hâl-bu-ki” ile Sonbahara Hazırlık

23 Ağustos – 8 Eylül tarihleri arasında sergi serisinin sonuncusunu Hanefi Yeter’in kişisel sergisi “Hâl-bu-ki” ile gerçekleştirecek Anna Laudel, sanatçının resim ve seramik gibi farklı disiplinlerden önemli eserleri ile sonbaharı selamlayacak. Sergi, sanatın birleştirici gücünü önemseyen, doğayı dinleyen ve sevginin en saf halini besleyen herkesi ZAİ Yaşam’da bekliyor olacak.

Renkli ve çeşitli sergi programlarıyla sanat dolu bir yaz geçirmek isteyen herkes, Anna Laudel’in farklı dönem ve disiplinden yeni perspektifler sunan sanatçılarının sunduğu keyifli bir sanat deneyimi için ZAİ Yaşam’daki Anna Laudel galeriyi ziyaret edebilir.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Kaçırmayın!

Muzaffer Akyol "Ateş Suya Değer, Su Sevinir Ateş Söner"

Muzaffer Akyol “Ateş Suya Değer, Su Sevinir Ateş Söner”

Fantastik – şiirsel resim sanatının Türkiye’deki öncülerinden Muzaffer Akyol “Ateş
Ebru Duruman

Ebru Duruman Kişisel Sergisiyle Dirimart’ta

Dirimart, Ebru Duruman’ın galeriyle birlikte düzenlediği ilk kişisel resim sergisi