Deniz Bayav, Arrangements & Contemplation
Deniz Bayav, Arrangements & Contemplation

“Arrangements & Contemplation” İsimli Sergi Galerie Ramand’da!

4 Temmuz 2024

Galerie Ramand, bu yaz galerinin tamamını kaplayacak eserlerden oluşan bir karma sergi olan “Arrangements & Contemplation”u sunmaktan mutluluk duyuyor.

Teknik sınırların olmadığı bu zengin sunum, güncel ve aktüel yaratıcı çeşitliliğe bir bakış olmayı amaçlıyor.

Bu sergide, Suzanne Moxhay’in fotoğraf montajlarının yanı sıra, 1960’lardan 1980’lere kadar olan vintage tarz ve dönemlerin harmanlandığı vazo ve seramik objelerden oluşan bir derlemeyi temsil eden Stéphane Margolis’in totemleri de sunulacak. Buna Deniz Bayav’ın sürekli yenilenen canlı doğanın şaşırtıcı gerçekçiliği aracılığıyla karşıtlık kavramını sorgulayan resimleri de ekleniyor.

Fabien Granet’in karakalem ve pastel manzaralarının yanı sıra, mekânın doğasını ve nasıl algılandığını sorgulayan Izabela Kowalczyk’in resimleri de sergilenecek. Aurélie Sicas’ın karakalem çizimleri ve dioramalarına yansıyan figüratif görsel araştırmaları ve yıllar boyunca topladığı eski fotoğraflara yeni bir bakış açısı sunan Julien Comte-Gaz’ın kompozisyon çalışmaları da unutulmamalı.

Açılış saatleri: Salı – Cumartesi 11:00 – 13:00 ve 14:30 – 18:00 arası.

Sanatçılar

Deniz Bayav, Julien Comte-Gaz, Fabien Granet, Izabela Kowalczyk, Stéphane Margolis, Suzanne Moxhay, Gabriel Riesnert, Aurélie Sicas

Jean-Louis Ramand Galerisi

2014 yılından bu yana Aix-en-Provence’ta bulunan Jean-Louis Ramand Galerisi düzenli olarak Fransa’daki ve yurtdışındaki fuarlara katılmaktadır. Sanatçılarının tanıtımını ve görünürlüğünü destekleyen galeri, son yıllarda kendi mekanı dışında geçici sergiler düzenleyerek Paris’teki etkinliğini güçlendirdi. Genç çağdaş sanatçılar galerinin programında önemli bir yer tutmaktadır. Jean-Louis Ramand, tutarlılık ve uyum ruhu içinde ama aynı zamanda yaratıcı teknik gereklilikle çağdaş sanatın yayılmasına hizmet eden bu genç nesil sanatçıları desteklemeye ve tanıtmaya çalışır. Galeri aynı yoğunlukla köklü sanatçıların çalışmalarını teşvik eder ve böylece incelikli bir anlaşma yaratır. Galeri, kişisel veya grup sergileri aracılığıyla ve mecra ne olursa olsun (desen, fotoğraf, resim, heykel, video ve enstalasyon), çeşitli yenilikçi yaklaşımları bir araya getirmeyi amaçlar. Böylece galeri, kendi sanatsal çizgisine duyarlı sanatçıları ağırlayarak ve sunarak bu diyaloğu sürekli zenginleştirir.


GALERIE JEAN-LOUIS RAMAND

Place St Jean de Malte – 13100 Aix en Provence/Fransa

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Portfolyo Seçki Yarışması Sergisi, Adana. Fotoğraf: Ramazan Bayram
Önceki

Portfolyo Seçki Yarışması’nın İlk Sergisi Adana Mutfak Müzesi’nde

Dokunuşlar Arasında
Sonraki

“Dokunuşlar Arasında” İsimli Karma Sergi Bilecik’te!

Kaçırmayın!

Odunpazarı Modern Müze

OMM ve İş Yatırım İşbirliği Dijital Sanat Atölyeleri Programı İle Ocak Ayında Devam Ediyor

OMM ve İş Yatırım işbirliği ile Ekim ayından beri devam
Evrenin Kara Kutusu

“Evrenin Kara Kutusu” Kitabı Üçüncü Göz İmzasıyla Raflarda

Dilek Karakuş’un farklı boyutlarda yaşadıklarını ve sıra dışı deneyimlerini anlatan