Artate Art “The Future Is Always In Flux” Sergisi Başladı

Zeynep Yüksel tarafından, 2018 yılında Londra merkezli kurulan online galeri Artate Art ilk sanat sergisi The Future Is Always In Flux’u sanatseverlerle buluşturdu. 15 Ekim 2020 tarihine kadar artate.co adresinde gezilebilir.

Artate çevrimiçi galeri, bünyesinde yer alan kadın sanatçıların işlerinden özel bir seçkiyi sanatseverlere sunuyor.

The Future is Always in Flux

The Future is Always in Flux, insanların daimi bir akış ve değişim içinde oldukları fikrinden yola çıkarak kurgulanmıştır. Fikirlerimiz, inançlarımız, alışkanlıklarımızın gerçekleşen olaylar karşısında sürekli bir değişim içinde olduğunu görmekteyiz. Sanal sergide bulunan 6 kadın sanatçının birbiriyle kesişen eserleri öz farkındalık, duygular, insan hafızası ve ilişkilerininin zamanla nasıl değiştiğini irdelemektedir.

Sergide yer alan 2 Türk kadın sanatçının İngiltere’de çeşitli galerilerde işleri yer almaktadır. En son Ege Subaşı Londra’da önemli galerilerden bir tanesi olan Delphian Gallery’nin açık cağrısına kabul olmuştur. Belmin Pilevneli’de yine ilk solo sergisini Londra’da Shipton Street Gallery’de gerçekleştirmiştir.

Artate’in online galeri programında yer alan kadın sanatçılar: Alice Irwin, Stella Kapezanou, Charlotte Whiston, Elsa Akesson, Belmin Pilevneli ve Ege Subaşı

The Future is Always in Flux karma sergisi 15 Ekim 2020 tarihine kadar artate.co sitesinden ziyaret edilebilecek.

Nil Has

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir