Artkolik’ten 23 Nisan’da Çocuklara Özel Sergi ve EtkinlikArtkolik, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Zorlu PSM’de düzenlenecek Çocukların Festivali’nde minik sanatseverlerin beğenisine sunmak üzere Türkiye’nin önde gelen çağdaş sanatçılarının eserlerinin yer alacağı bir sergiye imza atıyor. Festival kapsamında sergilenecek eserlerin satışından elde edilecek gelirin bir kısmı çocukların eğitimine destek vermek amacıyla TEGV’e bağışlanacak.

Hamid Tolouei Fard
Hamid Tolouei Fard

Artkolik, 22-23-24 Nisan’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek Çocukların Festivali’nde “Art Gallery for Kids” başlıklı bir sergiyle yer alacak. Superstep sponsorluğunda gerçekleşecek sergiyle eş zamanlı olarak programda çocukların serbest dışavurumlarını özgürce yansıtacakları bir boyama duvarı ve ayakkabı boyama etkinliği de yer alacak.

Artkolik x Superstep boyama duvarı festival boyunca çocukların kullanımına açık olacak. Superstep ile ayakkabı boyama atölyesi ise üç gün boyunca üç seans halinde 12.00, 15.00 ve 17.00’da gerçekleşecek.

Yalnızca çocukların beğenisine sunulması bakımından Türkiye’de bir ilk olan “Art Gallery for Kids” başlıklı sergide Ardan Özmenoğlu, Mehmet Sinan Kuran, Ezo Sunal, Malik Bulut, Yiğit Yazıcı, Ozan Oganer, Hamid Tolouei Fard, Sebahat Karcı, Beril Ateş, Semra Ecer, Nilay Özenbay, Göktuğ Güngör, Dilek Yalçın ve Hakan Yılmaz’ın eserlerinden oluşan bir seçkiye yer verilecek.

Eserlerin satışa açık olacağı sergide, satıştan elde edilecek gelirin bir kısmı Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’na (TEGV) bağışlanacak.

Üç gün boyunca Zorlu PSM bünyesinde birçok aktivitenin yer alacağı Çocukların Festivali’nde Artkolik, “Art Gallery for Kids” ile çocuklara unutulmaz bir sanat deneyimi sunmayı hedefliyor.

Art Gallery for Kids
Çocukların Festivali
Zorlu PSM
22-23-24 Nisan 2022
10.00 – 19.00

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir