Asuman Aktüy “Bu Konuda Konuşmak İster misin?” FNartspace’de

Asuman Aktüy, "Bu Konuda Konuşmak İster misin?"
Asuman Aktüy, “Bu Konuda Konuşmak İster misin?”

Sanatçı Asuman Aktüy, “Bu Konuda Konuşmak ister misin? ” adlı ikinci solo sergisiyle 19 Nisan‘da FNartspace‘de izleyiciyle buluşuyor. Filiz Ağdemir‘in küratörlüğünü üstlendiği sergi, Aktüy’ün bir kadın sanatçı olarak geçmişten bugüne taşıdığı kültürel mirasa dair eleştirel bakış açısını, kadın kimliğini ve toplumsal yaşamını doğrudan etkileyen nesneleri kültürel kodlar üzerinden sorguluyor. Aktüy, çeyiz yorganlarını merkeze alarak, nesnelerin kültürel kimliğin inşasında rolü ve anlatım göstergeleri yönünü tartışmaya açıyor.

“Bu Konuda Konuşmak ister misin?” sergi projesi, insanın kendisiyle ve çevresiyle ilişki kurma biçimini değiştiren nesneleri, aile, kültür, kimlik ve hafıza üzerine düşünmeye davet eden bir araştırma olarak konumlandırıyor.

FNartspace

FNartspace, Bahçeşehir Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi’nin uluslararası sanat platformudur. Çağdaş sanata odaklanan FNartspace, sergiler, atölyeler, konferanslar ve yayınlar aracılığıyla sanatsal üretime ve diyaloğa katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Sergi Hakkında

Sanatçı: Asuman Aktüy
Küratör: Filiz Ağdemir
Sergi Adı: Bu Konuda Konuşmak İster misin?
Tarih: 19 Nisan – 19 Mayıs 2024
Yer: FNartspace, Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüsü


FN Sanat Alanı

Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Yerleşkesi, İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar