Pınar Yeşilnacar “Antagonist Vase” Eseriyle Milano Design Week’te!

Seramik sanatçısı Pınar Yeşilnacar, 15-21 Nisan 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek Milano Design Week kapsamında, dijital ve fiziksel tasarım platformu Isola Design’ın düzenlediği Milano’da Galleria Giovanni Bonelli’deki “Anatolia Kollektif Sergisi”ne “Antagonist Vase” adlı eseri ile katılıyor.

Pınar Yeşilnacar, Antagonist Vase
Pınar Yeşilnacar, Antagonist Vase

Eserlerinde üzerinde yaşadığımız toprakların derin tarihini ve zengin kültürel mirasını yansıtmayı amaçlayan Pınar Yeşilnacar, “Antagonist Vase” adlı eserinde bireyin kendi iç sesiyle mücadelesini, kendiyle barışık olma yolculuğunu anlatıyor.

Isola Design

2017 yılında Milano’da kurulan Isola bağımsız tasarımcılara görünürlük sağlayan sürdürebilirlik, yenilik ve el işçiliğine odaklanan projelerle öne çıkan dünyanın ilk dijital ve fiziksel platformudur. Isola aynı zamanda Milano Tasarım Haftası ve Hollanda Tasarım Haftası Eindhoven sırasında yılda 2 kez düzenlenen, düzinelerce sergiye, yüzlerce katılımcıya ve binlerce ziyaretçiye ev sahipliği yapan kişisel bir etkinlik olan Isola Design Festivali’ni de düzenliyor.

Pınar Yeşilnacar

1976 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sahne ve Kostüm Tasarımı Bölümü’nden mezun oldu. Floransa’daki Polimoda Enstitüsü’nde 2011 yılında yüksek lisans programını tamamladı. 2019 yılına kadar alanında tanınmış kişilerle çalıştı. 2019 yılında Birsen Canbaz Studio’da seramiğe başladı. Çalışmalarına elde şekillendirme, kalıp ve torna tekniklerini birleştirerek devam etmektedir.

2022, 2023 yıllarında Galerie Joseph’te düzenlenen 1000 VASES Paris sergilerine katılan Yeşilnacar, Mart 2024’te Galeri Diani’de Kökler 2 Karma Sergisi’nde yer aldı.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar