“Başka Zaman – Başka Mekan” Sergisi Brieflyart’ta Açıldı

“Başka Zaman – Başka Mekan” sergi açılışından.
Yusuf Taktak “Başka Zaman – Başka Mekan” sergi açılışından.

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, 14 Eylül’de Brieflyart Galeri’de Bedri Baykam, Doğan Paksoy, Koray Ariş, Meriç Hizal, Bünyamin Özgültekin, Server Demirtaş, Sinan Demirtaş, Emre Zeytinoğlu, Mustafa Karyağdı, İsmet Değirmenci, Altan Çelem, Can Aytekin, Nazım Alpman, Tümer Metin, Yahşi Baraz gibi tanınmış isimlerin de katılımlarıyla gerçekleşen özel bir davetle ziyarete açıldı. Sanatçının tuval resimleriyle birlikte, kutuların içine karışık teknikle yaptığı son dönem çalışmalarının yer aldığı sergi, 15 Ekim 2023 tarihine kadar Brieflyart’ta görülebilir.

Gümüşsuyu’nda yer alan Brieflyart, 14 Eylül-15 Ekim 2023 tarihleri arasında ressam ve akademisyen Yusuf Taktak’ın yeni kişisel sergisi “Başka Zaman – Başka Mekan”a ev sahipliği yapıyor. Sanatçı, her sergisinde olduğu gibi resimlerinin yanı sıra üç boyutlu işlerinin de yer aldığı bir eser seçkisini Brieflyart’ta sergiliyor. Akademideki öğrencilik yıllarından bu yana kendi anlayışı çerçevesinde kolaj ve asemblaj, enstelasyon örnekleri yapan Yusuf Taktak, resimlerinde ve büyük kutular üzerine karışık teknikle yaptığı çalışmalarında gerçek ve yanılsamayı birlikte değerlendiriyor. “Başka Zaman – Başka Mekan” sergisinde yer alan eserlerde, son aylarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerin etkisi de izleyiciye yansıyor.

Sergi için hazırlanan katalogda, tüm işlerin yanı sıra Nusret Polat’ın Yusuf Taktak ve sanat pratiği üzerine kaleme aldığı yazısı da yer alıyor.

Yusuf Taktak’ın “Başka Zaman – Başka Mekan” başlıklı kişisel sergisi, 15 Ekim 2023’e kadar salı-cumartesi günleri 10.00 – 19.00; pazar günleri 13.00 – 19.00 saatleri arasında Brieflyart’ta ziyaret edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar