Bob Marley
Bob Marley

“Bob Marley: One Love” 2 Temmuz’da Bahçe Sineması’nda!

25 Haziran 2024

Bob Marley’nin hayatını ve müziğini ilk kez beyazperdeye taşıyan “Bob Marley: One Love” ile 2 Temmuz Salı akşamı başlıyor!

Kingsley Ben-Adir’in reggae müziğin efsanevi ismi Bob Marley’i canlandırdığı 2024 yapımı filmde, 1981’de hayatını kaybeden şarkıcının eşi Rita’ya ise Lashana Lynch hayat veriyor. Gişede fırtına gibi esen ve izleyicilerden tam not alan “Bob Marley: One Love” şarkıcının müzik kariyerinin yanı sıra, barış mesajlarının onu nasıl hedef haline getirdiğine odaklanan etkileyici biyografisini sunuyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Tuborg A.Ş. katkıları ve URU organizasyonuyla düzenlenen KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nın biletleri Mobilet’te ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Bahçe Sineması’nın 2024 seçkisi, 2 Temmuz Salı akşamı reggae müziğin efsanevi ismi Bob Marley’in hayatını ilk kez beyazperdeye taşıyan biyografik “Bob Marley: One Love” filmiyle başlayacak. İkonik müzisyenin zorlukların üstesinden gelme konusundaki güçlü öyküsünü ve devrim niteliğindeki müziğinin ardındaki yolculuğu anlatan film, aynı zamanda Bob Marley’nin şarkıları yüzünden siyasi şiddetin hedefi haline gelişini de ele alıyor. Bob Marley’i Kingsley Ben-Adir’in, Marley’nin eşi Rita’yı ise Lashana Lynch’in canlandırdığı filmin oyuncu kadrosunda ayrıca Tosin Cole, James Norton, Michael Gandolfini, Nadine Marshall ve Anthony Welsh gibi isimler bulunuyor. Yönetmenliğini Reinaldo Marcus Green’in üstlendiği filmin senaryosu ise Green ile Zach Baylin’in imzasını taşıyor.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Stefan Zweig
Önceki

Stefan Zweig’in “Satranç” Romanı YKY’de

Iris Murdoch
Sonraki

Iris Murdoch “Çan” Ayrıntı Yayınları’ndan Çıktı!

Kaçırmayın!

Yağız Seis

Portfolyo: Yağız Seis

1997 yılında İstanbul’da doğdum. İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesi
Thomas Hobbes (detay) Fotoğraf: John Michael Wright

Thomas Hobbes’un Yazdığı Leviathan Can Yayınları’nda!

Thomas Hobbes, Leviathan veya Dinî ve Sivil Bir Devletin Maddesi,