Çiçekçi Sokağı - Wilma Elles, Kosta Kortidis
Çiçekçi Sokağı - Wilma Elles, Kosta Kortidis

“Çiçekçi Sokağı”nın Orjinal Müzikleri Yayında!

17 Ocak 2024

Teatro Rudius’un, farklı salonlarda tiyatroseverlerle buluşmaya devam eden müzikli ve danslı yeni oyunu “Çiçekçi Sokağı”, şimdi de orijinal müzikleriyle dijital platformlarda! Kosta Kortidis’in yazıp yönettiği ve Wilma Elles’le birlikte başrolünü paylaştığı “Çiçekçi Sokağı”nın Altuğ Akınsel imzalı orijinal müzikleri, toplam 10 şarkıdan oluşan bir albüm halinde, başta Spotify olmak üzere dijital müzik platformları üzerinden dinlenebiliyor.

Çiçekçi Sokağı - Wilma Elles, Kosta Kortidis
Çiçekçi Sokağı – Wilma Elles, Kosta Kortidis

2019 yılında Kosta Kortidis ve Akın Kaplan tarafından “Bir özgürlük meselesi” sloganıyla kurulan Teatro Rudius, “Sorgu” ve “Deli Şair” adlı oyunlarının yanı sıra beşinci prodüksiyonu “Çiçekçi Sokağı”nı tiyatro seyircileriyle buluştururken, tüm oyunların orijinal müzikleri de dijital platformlarda dinleyicilere ulaşıyor.

Müzikler ve danslarla bezeli “Çiçekçi Sokağı”nın, sözlerini Kosta Kortidis’in kaleme aldığı, Altuğ Akınsel’in bestelediği tüm müzikleri, 10 şarkılık bir albüm olarak başta Spotify olmak üzere farklı dijital müzik platformlarında yerini aldı. Kosta Kortidis’in aynı zamanda kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda oturduğu, Akın Kaplan’ın yönetmen yardımcılığını üstlendiği “Çiçekçi Sokağı”nda Kortidis ve Kaplan’la birlikte Wilma Elles, Alp Balkan, İlkay Özşen, Dilara Tabak, Ali Alkın Aydın ve Pari Mayıs rol alıyor.

Bir önceki yüzyılın başlarında Pera’da vuku bulmuş, gazete sayfalarına kaydolmuş kanlı bir hadise… Aşk, tutku, entrika, intikam çemberinde iki perdelik bir hayal ya da perdesiz bir hakikat… Sekiz milletin etrafta dokuz lisan konuştuğu Cadde-i Kebir’in en müstesna sokağının, Çiçekçi’nin, güzeller güzeli, iyi yürekli Despina’nın, yakışıklı ve gizemli Vasilis’in, kalbi kara Periklis’in, bilge meyhaneci Zafiris’in, Pera’nın beyaz eldivenli efendisi Şık Manol’ün ve kahve fincanında hakikati gören Türkan’ın hikâyesi bu. Gün yüzüne çıkan sırların ışığında bir adalet, bir cinayet, bir kadın hikâyesi…

19 Ocak 2024 Cuma akşamı saat 20.30’da Kartal Sanat Tiyatrosu’nda sahnelenecek iki perdelik “Çiçekçi Sokağı” için biletler, Biletinial.com’dan, Biletix’ten ve salonun gişesinden temin edilebilir.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

6-Erhan Coral_Tate Modern 4, London_2023_Archival pigment print on Hahnemühle acid free fine art paper_75x105cm
Önceki

Metropol Kayıtları: Kentsel Mimariyi ve İnsanlığı Yakalamak

14. Sinepark Kısa Film Festivali
Sonraki

14. Sinepark Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı!

Kaçırmayın!

Güher & Süher Pekinel

Güher Pekinel Ve Süher Pekinel’e Yaşam Boyu Başarı Ödülü

Güher ve Süher Pekinel, bu yılki Uluslararası Klasik Müzik Ödülleri
LC Waikiki, “Vintage Maymun Koleksiyonu”

İkonik LC Waikiki Maymunu Şimdi NFT Dünyasında!

Türkiye’nin global moda perakende markası LC Waikiki, “Vintage Maymun Koleksiyonu”nda