“Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler” Serisinin Son Konuğu Dominique Hurth

Gate 27 ve SU GENDER İş Birliğinde Düzenlenen Konuşma Serisinin Son Konuğu Dominique Hurth

Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler
Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler

Uluslararası konuk programı Gate 27 ile Sabancı Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Mükemmeliyet Merkezi’nin beraber düzenlediği “Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler” etkinlik serisi 19 Ekim’de Dominique Hurth ile gerçekleşecek son oturumuyla tamamlanıyor. Sanatçı, etkinlikte İstanbul’da sürdürdüğü araştırma sürecini ve sanat pratiğini katılımcılarla paylaşacak.

Gate 27’nin toplumsal cinsiyet, feminizm ve göç alanlarında çalışmalarını sürdüren konukları, Merkez’in bu alanlardaki çalışmalarından yararlanıyor. Bu etkinlik serisiyle Gate 27 ve Sabancı Üniversitesi arasındaki iş birliğine yeni bir katman ekleniyor.

Sanat tarihine feminist bir bakış

9 – 30 Ekim 2023 tarihleri arasında Gate 27’de konuk sürecine dahil olan sanatçı Dominique Hurth, sanat tarihine feminist bir perspektiften yaklaşarak, sanat tarihi içinde geri planda kalmış kadın sanatçıları, eserlerini ve yaşam öykülerini gün yüzüne çıkarmak için İstanbul’daki Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nın arşivlerinde çalışmalarını sürdürüyor. Sanatçı, arşivlerden elde ettiği malzemelerle yerleştirme, baskı ve çeşitli tekniklerle eserler üretiyor.

Etkinlik serisi, Dominique Hurth ile sonlanıyor

19 Ekim 2023 Perşembe günü 18.30’da Karaköy Minerva Han’da düzenlenen Cinsiyet ve Sanat Üzerine Söyleşiler isimli etkinlik serisinin son oturumunda sanatçı, sanat pratiğini paylaşmanın yanı sıra etkinliğinin kolaylaştırıcılığını üstlenen Gate 27 Danışma Kurulu üyesi ve Sabancı Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahu Antmen’in sorularını yanıtlayacak. İngilizce olarak gerçekleştirilecek etkinliğe katılım ücretsiz ve kontenjan ile sınırlı. Katılımcıların bio.site/gate27 adresi üzerinden kayıt yaptırması gerekiyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar