Delikli İlişkiler Sergisi Karikatür Atölyesi’nde

Delikli İlişkiler 29 Eylül’de “Deliklerimle Sev Beni! Ne için… Ne rağmen…” diyor.

Emre Aluç
Emre Aluç

Delikli İlişkiler sergisi 29 Eylül’de Ankara’da Karikatür Atölyesi’nde açılıyor.

Delikli İlişkiler sosyal medya hesabında ilişkiler üzerine ilgi çekici karikatürlere imza atan Emre Aluç’un ilk sergisine Karikatür Atölyesi ev sahipliği yapacak. Aluç, aşk ve ilişkiler üzerine delik metaforundan yola çıkarak ürettiği karikatürlerinde mizahın gücünü kullanarak ilgi çekici sorgulamalarda bulunuyor.

Emre Aluç: “Delikli İlişkiler” Instagram hesabında paylaştığı, kadın erkek ilişkileri temalı çizimleri ile tanınan Emre Aluç, alaylı ve alaycı olmasına rağmen karikatür, sinema ve tiyatro gibi sanatın bir çok dalında ürünler vermiştir.

Yönetmenliğini yaptığı kısa filmi, çeşitli yurt içi ve dışı festivaller tarafından ödüllere layık görülmüş, uzun metraj bir kurgu belgesel olan ‘Daha Büyük İskender’ ile günümüzün başarı odaklı toplum yapısını hicvederek izleyicilerine farklı bakış açıları sunmuştur.

Çizimlerini hareketlendirmekten keyif alan Emre, sanatın hangi dalında üretirse üretsin, zihinlere ufak tefek soru işaretleri bırakarak gıdıklamayı sever.


Karikatür Atölyesi Ankara

Çankaya, Üsküp Cd. 19/A, 06680 Çankaya/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar