Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun
Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun

Mamut Limited Vol.I Pop-up Sergisini Ziyaret Etmek İçin Son Günler

27 Eylül 2023
Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun
Mamut Limited Vol.I, 2023, Fotoğraf_Photo by Emir Uzun

Geçtiğimiz sene 10. yılını kutlayan Mamut Art Project, sanatçıların edisyonlu ve özel üretilmiş seri çalışmalarını içeren Mamut Limited (Artist Editions) isimli çevrimiçi projesini 16 Eylül tarihi itibariyle sanatseverlerle buluşturdu. Projenin lansmanını kutlamak amacıyla Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşen ilk fiziksel etkinliği Mamut Limited Vol.I pop-up sergisini ziyaret etmek için son gün 1 Ekim 2023. Fiziksel sergi bitse de sanatseverler www.mamutlimited.com adresinden ulaşılabilen çevrimiçi platformda yıl boyunca özel seçkileri deneyimleyebilecek.

Çevrimiçi platform olarak tasarlanan Mamut Limited, aynı zamanda kendini fiziksel etkinlikler düzenleyen, farklı iş birlikleri kuran ve danışmanlık hizmeti veren açık bir yapı olarak konumlandırıyor. Mamut ekibinin 10 senelik tecrübesini değerlendirerek birlikte üretim yapabilecekleri sanatçılarla yıl boyunca çalışmak ve eserlerini sanatseverlerle paylaşmak hedefi ile ortaya çıkan proje, görsel sanatlardan tasarıma, müzikten modaya farklı alan ve tekniklerle çalışan, yaratıcı herkese açık.

Beylerbeyi İçecek Pazarlama, Beymen Club, Jo Malone London ve WMC desteği ile gerçekleşen ilk fiziksel etkinlik olan Mamut Limited Vol.I isimli pop-up sergide, site açılışında yer alan 20 sanatçının fotoğraf, heykel, video, yapay zeka, minyatür ve dijital sanat dahil olmak üzere, projeye özel ürettikleri eserlerinden oluşan bir seçki sergileniyor.

İstanbul kültür-sanat hayatının önemli bir durağı haline gelen Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşen sergide, sanatçılar Anıl Can, Bartu Kaan, Can Büyükkalkan, Can Dağarslanı & Sophie Bogdan, Cihan Bacak & İsmet Köroğlu, Çağla Çağlar, Edze Ali, Gabriel Vorbon, Maide A. Petek, Metin Ertürk, MRE, Nisan Talaz, Onur Hastürk, Pelin Kacar, Sinem Ören, Ufuk Yılmaz, Yalçın Yeşiltepe ve Yusuf Günler yer alıyor.

Sergide aynı zamanda, Beymen Club’ın ikonik kaz logosunu, yaratıcı genç yetenekleri destekleyen yeni platformu Fine Arts Club çalışmaları dahilinde yorumlayan Ece Haskan, Merve Atılgan ve Merve Yiğit’in ilgili eserleri de yer alıyor. Kendini, hediye verme sanatının öncüsü olarak konumlandıran Jo Malone London ise sergi süresince İngiliz armudundan ilham alarak yaratılan favori kokularından biri olan English Pear & Freesia ile mekanı sararak ziyaretçilerin deneyimine yeni bir boyut ekliyor.

Yepyeni bir sanat deneyimi sunan ve 1 Ekim Pazar günü sona erecek Mamut Limited Vol.I pop-up sergisi saat 19:00’a kadar Yapı Kredi bomontiada’da ziyaret edilebilir.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Emre Aluç
Önceki

Delikli İlişkiler Sergisi Karikatür Atölyesi’nde

Füreya Koral
Sonraki

Görülmemiş Eserleriyle Füreya Koral Sergisi Maçka Sanat Galerisi’nde!

Kaçırmayın!

Hakan Sarıpolat

Hakan Sarıpolat’tan Adalete ve Eksiklerimize Dair Öyküler

İlk kitabı Cıs’ta yer alan öykülerindeki orijinal anlatımıyla dikkat çeken
Umudun Rengi Mavi

Bir Terapistin Defterinden Notlar: “Umudun Rengi Mavi”

Psikolog Özden Bayraktar Annibali’nin ilk kitabı Umudun Rengi Mavi, Doğan