Den Art ‘Flanör’ İsimli Karma Sergiye Ev Sahipliği Yapıyor!Flanör; kapitalizm ve modernizm dünyasında kendini anlamlandırmakla uğraşan, kenti gezen ama kentlilerden uzak duran ve bu çelişkiden beslenen kişidir. Walter Benjamin’in tanımıyla flanör kalabalıkların içinde gezer ve aynı zamanda onlara sırtını dönebilir; çünkü flanör bir yandan da bireyci bir yapıya da sahiptir ve kendi iç dünyasını inşa eder. Bu anlamda modernitenin ve sistemin bireysel etkilerini yaşamak istemez ve ona karşı mesafeli durur. Yine de kendini anlamlandırmak için gittiği adres yine modernite ve sistemin ta kendisidir.

Den Art ‘Flanör’
Den Art ‘Flanör’

Her şeyden önce kendimizi, bulunduğumuz toplumda tedirgin hissedenleriz. Sokaklarda insanların hayatlarına dokunarak onları gözlemleyerek geçirdiğimiz zamanların yansımalarını inşa etmekteyiz. Farklı üretim pratiklerine sahip olup, ortak nokta olarak sokaklarda bunu gözlemleyerek karşınızdayız. Bizi ortak bir alanda birleştiren kavram ise bu flanör olma halidir.

Bizler kalabalığın içindeki yalnızlarız ve karşınızdayız…

Şerwan & Ali Yerli

Sanatçılar

Ali Yerli
Kemal Kahveci
Kahraman
Şerwan


den art

Gençlik Mh. Fevzi Çakmak Cd. 51/A
Muratpaşa ANTALYA

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir