Deniz Kuyrukları Performansları [Sea Tails Performances] (Photo-Priscilla Roy)
Deniz Kuyrukları Performansları [Sea Tails Performances] (Photo-Priscilla Roy)

“Deniz Kuyrukları Performansları” 22-26 Mayıs’ta Arter’de

20 Mayıs 2024
Deniz Kuyrukları Performansları [Sea Tails Performances] (Photo-Priscilla Roy)
Deniz Kuyrukları Performansları [Sea Tails Performances] (Photo-Priscilla Roy)

“Deniz Kuyrukları Performansları” başlıklı dans gösterisi, Jackie Matisse’in Uçurtma Zamanı adlı sergisiyle paralel etkinlikler kapsamında 22-26 Mayıs tarihleri arasında her akşam 19:30’da Arter’de gerçekleşecek. Matisse’in uçurtmalarını tüm göz alıcılıklarıyla Arter’in farklı alanlarında ilk kez boylu boyunca sergileyerek onlara bütünlüklü bir bakış sunan sergi bağlamındaki performans, sanatçının üretimlerinde de yer verdiği sezgisel süreçlere odaklanıyor. Katılımın ücretsiz ve kontenjanla sınırlı olduğu “Deniz Kuyrukları Performansları”na kayıt yaptırmak için biletler@arter.org.tr adresine mail atılabilir.

Arter’in 23 Mayıs’tan itibaren ziyarete açılacak Uçurtma Zamanı başlıklı yeni sergisi, Jackie Matisse’in uçurtmalarını tüm göz alıcılıklarıyla binanın yüksek ve alçak tavanlı, aydınlık ve karanlık farklı alanlarında ilk kez boylu boyunca sergileyerek onlara iç mekânda bütünlüklü bir bakış sunuyor.

Küratörlüğünü Gill Eatherley’nin üstlendiği Uçurtma Zamanı sergisiyle paralel etkinlikler kapsamında, hareket tasarımı ve yönetimini Polly Motley’nin, video ve canlı görüntü tasarımını Molly Davies’in üstlendiği “Deniz Kuyrukları Performansları” adlı dans gösterileri de gerçekleştirilecek. Jackie Matisse’in de üretiminde yer verdiği sezgisel süreçlere odaklanan performanslar, Arter binasının farklı alanlarına yayılan serginin geçmişi ve bugünüyle bağlantılar kuracak. 22, 23, 24, 25 ve 26 Mayıs tarihlerinde her akşam saat 19:30’da Arter’de ücretsiz olarak gerçekleşecek gösterilerde, Catherine Shannon tarafından tasarlanan haute couture kostümler, dansçıları başka dünyalara ve başka varoluşlara taşıyacak. Teknik uygulamasını Philip Roy’un yaptığı gösteride dansçı olaraksa Barış Diker, Beste Demir, Diren Ezgi Yıldızkan, Ekin Ançel, Gizem Seçkin ve Halil İbrahim Aygün yer alacak. Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu gösteriye kayıt yaptırmak için biletler@arter.org.tr adresine mail atılabilir.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Pazartesi hariç her gün açık olan Arter, Salı-Pazar günleri 11:00-19:00, Perşembe günleri ise 11:00-20:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arkabahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Serhan Kurşun
Önceki

Serhan Kurşun’un “Muhbir” Romanı İnkılâp Kitabevi’nden Çıktı!

Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu
Sonraki

“Genç Dervişin Teselli Koleksiyonu” Kitabı Raflara Çıktı!

Kaçırmayın!

Yücel Kale

Portfolyo: Yücel Kale

1971 İstanbul doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimi İstanbul’da tamamladım.
Ouchhh Stüdyo

Ouchhh Stüdyo’nun Yeni NFT Eseri 25 Milyon Liraya 10 Saniyede Satıldı

Alanında dünya çapında ilklere adım atan Ouchhh Stüdyo, algının kapılarını