Avusturya Kültür Ofisi “Duo Guschlbauer“ Konseri Palais Yeniköy’deAvusturya Kültür Ofisi 1 Nisan Cuma günü saat 19:30’da Palais Yeniköy’ün büyülü salonunda Avusturyalı iki genç kardeş sanatçıdan kurulu “Duo Guschlbauer“ ağırlayacak. Genç ve başarılı çellist Marilies Guschlbauer ve piyano eşliğinde kardeşi Nikolaus Guschlbauer Türkiye’deki ilk verecekleri ilk konserlerinde müzikseverlere keyifli bir program sunuyorlar. İkili programlarında Ludwig van Beethoven, Johannes Brahms, Nadia Boulanger ve Robert Schumann’ın eserleri ile müzikseverlerle buluşacak.

Duo Guschlbauer ana merkezine Beethoven ve Brahms’ı konumlandırdıkları bu konserlerinde kendilerinin çalmaktan çok keyif aldıkları kişisel favorileri Nadia Boulanger’ın “Trois Pièces” ve Robert Schumann’ın “Adagio ve Allegro” ile Istanbullu müzikseverlere bir müzik ziyafeti vaadediyor.

Österreichisches Kulturforum Istanbul / Avusturya Kültür Ofisi ve KAM MANAGEMENT ’ın katkılarıyla gerçekleşecek bu konsere katılmak için “ eventbrite.at “ sayfası takip edilmedilir.

Pandemi koşulları sebebiyle seyirci kapasitesi 150 kişi ile sınırlıdır.

Program

L.v. Beethoven: Variations on the theme “Bei Männern, welche Liebe fühlen” for cello and piano in E flat major WoO 46 (11‘)

N. Boulanger: Trois Pièces (8’)

  1. Modéré
  2. Sans vitesse
  3. Vite et nerveusement rhythmé

L.v. Beethoven: Sonata No. 4 in C major, Op. 102/1 (16’)

  1. Andante – Allegro vivace
  2. Adagio – Tempo d’andante – Allegro vivace

R. Schumann: Adagio and Allegro, Op. 70 (9’)

J. Brahms: Sonata No. 1 in e minor, Op. 38 (26’)

  1. Allegro non troppo
  2. Allegretto quasi Menuetto
  3. Allegro

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.