7 Aralık 2023, Sergi Mekânı Mimarisi-Pasaj ve SONSUZ
7 Aralık 2023, Sergi Mekânı Mimarisi-Pasaj ve SONSUZ

Duygu Doğan ile “Sergi Mekânı Mimarisi: Pasaj ve SONSUZ” Sergi Konuşması

28 Kasım 2023
7 Aralık 2023, Sergi Mekânı Mimarisi-Pasaj ve SONSUZ
7 Aralık 2023, Sergi Mekânı Mimarisi-Pasaj ve SONSUZ

Arter’de devam eden iki farklı serginin, Nuri Kuzucan’ın Pasaj ve Sarkis’in SONSUZ başlıklı kişisel sergilerinin mimari tasarımını ve koordinasyonunu üstlenen Duygu Doğan, 7 Aralık Perşembe günü 19:00’da Arter’in Atölye mekânında “Sergi Mekânı Mimarisi: Pasaj ve SONSUZ” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek. Ücretsiz olarak düzenlenen ve katılmak için kayıt gerekmeyen etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgilere internet sitesinden ulaşılabilir.

Nuri Kuzucan’ın Pasaj ve Sarkis’in SONSUZ başlıklı kişisel sergileri, mekân kurmaya dair iki farklı yaklaşımı benimsiyor. Nuri Kuzucan’ın eserleri, galeri mekânında Pasaj sergisi için özel olarak tasarlanmış bir mimari kurgu içerisinde bir araya getiriliyor. Bu mimari kurguyu oluşturan yapının yüzeylerine yerleşen resimler, içinde ve etrafında dolaşılabilen boşluklar ve geçişlerle farklı kompozisyonlar üreten mekânsal bir tasarımla bütünleşiyor. Sarkis’in SONSUZ başlıklı kişisel sergisinde yer alan eserler ise, galeri mekânına herhangi bir mimari müdahale olmadan yerleşerek galerinin hacmini ve sınırlarını yeniden yorumluyor.

Her iki serginin de mimari tasarımını ve koordinasyonunu üstlenen Duygu Doğan, 7 Aralık 2023 Perşembe günü 19:00’da Arter’in Atölye mekânında yapacağı “Sergi Mekânı Mimarisi: Pasaj ve SONSUZ” başlıklı konuşmada, sergilerin mimari hazırlık ve kurulum süreçlerini, yapıtların yerleştikleri galeri mekânıyla kurdukları ilişkiler ve yarattıkları mekânsal çağrışımlar üzerinden ele alacak.

Arter Öğrenme Programı’nın Yorumlama Etkinlikleri kapsamında ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinliğe katılmak için kayıt gerekmiyor.

Nil Has

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Melike Kuş, Dead Eyes Series, “Don`T Look At Me”, 2023, tuval üzerine karışık teknik (nakış işleme, el örgü ipi, akrilik boya), 30x60 cm, Dublin Irlanda
Önceki

Melike Kuş “Eye to Eye in Dystopia” Sergisi Merdiven Art Space’de

Ilgın Tanay'ın "Sıkışma" Sergisi 8artı1'de
Sonraki

Ilgın Tanay’ın “Sıkışma” Sergisi 8artı1’de

Kaçırmayın!

Çiçekçi Sokağı

“Çiçekçi Sokağı” Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde

Teatro Rudius’un yeni müzikli oyunu “Çiçekçi Sokağı”, 2024’ün ilk temsili
Kaan Tanhan

Kaan Tanhan’ın İlk Kişisel Sergisi “Vizör” Galeri / Miz’de

Galeri / Miz, multidisipliner sanatçı ve tasarımcı Kaan Tanhan’ın ilk