Duygu Soylu’dan Bir Onno Tunç Şaheseri “Ayrılıklar Bitmez”

Duygu Soylu
Duygu Soylu

Türk pop müziğine yön veren ünlü besteci Onno Tunç’a adadığı konser serisiyle adından sıkça söz ettiren Duygu Soylu, bu başarısını “Ayrılıklar Bitmez” ile dijital platformlara taşımaya hazırlanıyor.

İlk olarak Sezen Aksu’nun 1982’de yayınlanan “Firuze” adlı albümünde yer alan Onno Tunç bestesi “Ayrılıklar Bitmez”, Soylu’nun güçlü vokali ve eşsiz yorumu ile yeniden hayat buluyor. Bu esere geçtiğimiz sene başladığı “A Tribute to Onno Tunç” adlı projesi kapsamında yer veren Duygu Soylu, dinleyicilerinin ısrarı üzerine parçayı Nedim Ruacan prodüktörlüğünde yeniden yorumlamaya karar verdi.

Şarkının nostaljik havasına sadık kalarak yapılan düzenlemede; piyanoda Serkan Akbıyık, synthesizer’da Erdem Yörük, bas gitarda Buğra Kılıçak, elektrik ve akustik gitarda Öner Tombuloğlu, davul ve perküsyonda Nedim Ruacan, yaylılarda İstanbul Strings, saksofon ve flütte Batu Şallıel ile trombonda Burak Dursun gibi alanında usta isimler Soylu’ya eşlik etti. “Ayrılıklar Bitmez”, Doğulu Music tarafından 28 Nisan’da dijital platformlarda yayınlanıyor.

Söz: Sezen Aksu
Müzik & Düzenleme: Onno Tunç
Prodüktör: Nedim Ruacan
Piyano: Serkan Akbıyık
Synthesizer: Erdem Yörük
Bas Gitar: Buğra Kılıçak
Elektrik & Akustik Gitar: Öner Tombuloğlu
Davul & Perküsyon: Nedim Ruacan
Saksofon & Flüt: Batu Şallıel
Trombon: Burak Dursun
Yaylılar: İstanbul Strings
Vokal & Davul Kayıt: Meriç Memikoğlu (Stüdyo Arı)
Miks: Arıkan Sırakaya
Mastering: George Konings (World Wide Mastering)
Kapak Tasarım: Melek Boçoğlu
Yapımcı: Kenan Doğulu
Yapım: Doğulu Music
Dağıtım: Eğlence Fabrikası

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.