Fi Art Gallery’nin ikinci karma sergisi, “Yeni Dünya Sahnesi” 6 Haziran’da!

Fi Art Gallery'nin ikinci karma sergisi, "Yeni Dünya Sahnesi" 6 Haziran'da!

Fi Art Gallery’nin ikinci karma sergisi, “Yeni Dünya Sahnesi/New World Scene” 6 Haziran günü sanatseverlerle buluşuyor.

Sanal gerçeklik üzerine kurulan Fi Art Gallery, ikinci sergisi “Yeni Dünya Sahnesi” ni 24 sanatçı ve 224 eseriyle gerçekleştiriyor.

Fi Art Gallery kurucusu Fırat Bekiroğlu Yeni Dünya Sahnesi için şu açıklamalarda bulundu:

“Dijital dönüşümün henüz başındayız, sosyal medyanın üzerine yeni bir katman kuruluyor, hepimiz bu dünyanın içerisine bir gün gireceğiz. “New Word Scene/Yeni Dünya Sahnesi” adlı ikinci karma sergimiz de buna öncülük yapabilecek kurgusal bir anı sanatseverlere evinin konforunda deneyimlemeyi sunuyor. Farkı disiplinlerden 23 sanatçı ve 224 eserini künye bilgileri ile 360 derece keyifle deneyimlerken diledikleri saatte istedikleri eserin siparişini verebilecekler. Bu sergimize ismini veren, 24 numaralı mavi bir kapı var. Bu kapı ardına geçtiklerinde sanatçılarımızın üzerinde çalışmaya devam ettiği eserleri görebilecekler, içerisi şifrelerle dolu bir mekanda kendilerini bulacaklar. Bu mekanda izleyici ve sanatseverleri bekleyen bir sürprizimiz daha var. Sergimizde yer alan sanatçıların her birine ait özgün bir sözün yer aldığı bir defter bulacaklar ve isterlerse daha sonra değerlendirmemiz için kendilerine ait özgün bir sözü de bize bırakabilecekler.

Fi Art, geçtiğimiz Nisan ayında 12 sanatçı ve 170 esere yer verdikleri, ilk 3D VR. karma sergisi “12 Dilimlik Döngü” ile açılmış ve sanal gerçeklikte galeri anlayışını bir tık ileriye taşımıştı.

Sergi, 6 Haziran, Cumartesi günü http://fiartgallery.com/ websitesinden gezilebilecek.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir