“Gabo İllias” Sahne İkarus’ta Sahnelenecek

"Gabo İllias"
“Gabo İllias”

“Gabo İllias” 9 ve 10 Haziran’da Ankaralı seyircilerle buluşmaya hazırlanıyor. Sahne İkarus‘ta sahnelenecek oyun konusuyla da dikkat çekiyor.

29 yaşındaki bir Metro Güvenlik Görevlisi olan İlyas, yaşadıklarına rağmen hayallerine tutunan bir genç adam. Yerin beş kat altında görünür olmaya çalışırken babası saydığı Nobelli yazar Gabriel Garcia Marquez yani Gabo; İlyas’ın yolculuğu boyunca onu izleyecek, yol gösterecek ancak yerin altından yeryüzüne çıktığında İlyas bu dünyada hep yalnız olduğunu anlayacaktır.  İnsan ister Yozgat’ın bir köyünde ister İstanbul’da bir öğrenci yurdunda isterse Kolombiya’da bir kasabada olursa olsun karanlığın pençesindedir. Yozgat’tan Kolombiya’ya uzanan bir kompartımandan aidiyetsizlik, kaybolmuştuk ve ironiler üzerine eleştirel bir oyun Gabo İllias sıradan bir adamın aklından geçen sıra dışı şeylerin yolculuğuna çıkartıyor. 

Oyunun yazarlığını Elçin Gürler üstlenirken, Tamer Can Erkan’ın rejisi ile sahneleniyor. Tek kişilik oyunda İlyas karakterine Lütfi Can Bulut hayat veriyor. Asmalı Sahne ve Monologlar Müzesi ortak yapımıyla hayata geçirilen oyunun proje danışmanı başarılı yazar Ahmet Sami Özbudak. Monologlar Müzesi’nin ikinci uzun oyunu olan Gabo İllias’ın ironik hikayesi 9 ve 10 Haziran’da Sahne İkarus’ta Ankara yolculuğuna çıkacak. Sezonda projenin ortak yapımcısı Asmalı Sahne başta olmak üzere pek çok şehirde sahnelenmeye devam edecek.

YAZAN: Elçin Gürler
YÖNETEN: Tamer Can Erkan 
OYNAYAN: Lütfi Can Bulut
PROJE DANIŞMANI: Ahmet Sami Özbudak 
YARDIMCI YÖNETMEN: Tamar Çıtak
IŞIK TASARIM: Kaan Eman
YAPIM: MONOLOGLAR MÜZESİ & ASMALI SAHNE

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar