Galeri Diani, “Eve Dönüş / Karşılama” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor!Galeri Diani, 10 Aralık – 30 Aralık 2022 tarihlerinde sanatçı Şükrü Karakuş tarafından düzenlenen, bir çok usta ve genç sanatçının 150 civarında 12 x 12 cm boyutunda eserlerinin yer aldığı “Eve Dönüş / Karşılama 5. Yıl” sergisine ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz pandemi dönemine rağmen ara vermeden devam edilen proje-sergi Türkiye’de sanat alanında sürdürülebilirlik anlamında bir örnek teşkil ediyor ve bu yılki sergi ile birlikte 5. yıl sergisi olma özelliğini taşıyor.

Galeri Diani, “Eve Dönüş / Karşılama" Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor!
Galeri Diani, “Eve Dönüş / Karşılama” Sergisine Ev Sahipliği Yapıyor!

5 yıldan beri Galeri Diani’de yılbaşı zamanı açılan “Eve Dönüş / Karşılama” sergilerinin bu yılki edisyonunda bir çok önemli sanatçının eserleri sanatseverlerle buluşacak. Ve gelecek yıllarda Galeri Diani’de sürecek olan bu projenin, bugüne kadar sergilenen eserler ve serüveni, Farmatek Firmasının katkılarıyla 5. yıla özel bir kitap haline getirilerek sanat dünyasına sunulacak. Fatma Seyhan Yıldırım, firması Farmatek’in desteğini değerlendirirken “Türk görsel ve plastik sanatlarını her zaman yakından takip ederek, sanatçının yanında olmayı tercih ediyorum. Bu nedenle projenin çok anlamlı olduğunu, Türk sanatı adına da değer kattığını düşünüyorum” diyor ve cümlelerini “Son 5 yılda Türk Sanatında yer almış sanatçıların bir çoğunun envanterini barındırma niteliğini taşıyor diyebileceğimiz beşinci yıl kitabı için, proje-serginin tüm yolculuk ve serüvenini de belgeliyor” diyerek Farmatek’in sanata olan desteğini açıklıyor.

Yaklaşık otuz yıl önce İspanya’nın Bask bölgesinde bir sanatçı inisiyatifi olarak başlayan 12CM başlıklı sergiler ilk yıllarda küçük bir sanatçı grubunun eserlerini bir araya getirirken her yıl büyüyerek devam etti ve diğer ülkelerden sanatçıların da katılımıyla Fransa’ya ve Portekiz’e kadar uzandı; uluslararası, gezici bir kimlik kazandı ve Türk Sanatçıları grubu da sanatçı Şükrü Karakuş’un çabalarıyla bu sergilerin içine dahil edildi. Bu süreç son beş yıldır Galeri Diani’de tamamlanarak bir görsel şölene dönüşürken; sürdürülebilir, ulaşılabilir gerçek sanat adına ve sanatı takip eden, seven izleyenlere büyük bir imkan sağlıyor.

Sanatçılar

Feyzan Alasya, Dilşad Atasoy, Füsun Aydoğan Küre, Figen Batı, Selin Çelikdelen, Hasan Çevik, Sevinç Çiftçi, M. Ali Çiftçioğlu, Zeliha Demirel, M.Ali Doğan, Gülay Er, Fatma Meriç Erçetin, Ilgın Erdem, Burcu Erkan Salman, Onur Fendoğlu, Hasan Basri İnan, Müfit işler, Şükrü Karakuş, Mustafa Pancar, Ahmet Özel, Bersen Özkan, Hakan Sarıhan, Turgay Sarıkaya, Gülseren Südor, Teoman Südor, Halil Uzay, Aydan Uğur Ünal, Ahmet Yeşil, Esra Yıldırım, Nilüfer Yıldırım, Merih Yıldız, Ruşen Eşref Yılmaz


Galeri Diani

Firuzağa, Bostanbaşı Cd. 3/D, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir