Haluk Naci Tuğcu "Kavuşma" Sergisi, 2024
Haluk Naci Tuğcu "Kavuşma" Sergisi, 2024

Haluk Naci Tuğcu’nun Üçüncü Kişisel Sergisi Açıldı

22 Mayıs 2024
Haluk Naci Tuğcu "Kavuşma" Sergisi, 2024
Haluk Naci Tuğcu “Kavuşma” Sergisi, 2024

Sanat hayatına 2000 yılında ünlü sanatçı Şermin Güner önderliğinde başlayan Haluk Naci Tuğcu’nun eser seçkilerinden yaptığı üçüncü kişisel sergisi “Kavuşma” teması ile Fırat Neziroğlu Art Space’de yerini alıyor.

Sanatçının bu özel sergiyle sanatseverlerle ilk kez buluşturacağı eserler; özel renk skalası, farklı boyama ve bitiş teknikleri ile soyut içerik taşıyor. Sanatçı yaptığı soyut kompozisyonlarla, hayata olan bakış açısını aktararak, sanat severlerin farkındalık seviyesinde fayda sağlamayı amaçlıyor ve bu eşsiz kavuşum hem bütüne hem de bireye hizmet ediyor.

Eserlerinde ana tema olarak farkındalık paylaşımının altını çizen sanatçı, izleyicinin hayatındaki gelişmeye ‘Kavuşma Sergisi’ aracılığıyla ortak oluyor. Ünlü dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu ev sahipliğinde özel anlatımlı interaktif bir buluşmaya dönüşen sergi ile ilgili Haluk Tuğçu; “Herkes kendi gerçekliğini kendi seçimleriyle yaratır, buna sanatçı bile dahil olabilir. İzleyeci resimden ve sanatçıdan ne almak istediğini kendisi belirlemektedir” diyor.

12 özel eserle açılışı yapılacak, geliri SMA hastalarına bağışlanacak olan “Kavuşma Sergisi” 21 Mayıs ve 21 Haziran arası Bahçeşehir Üniversitesi Kuzey Kampüs içinde yer alan Fırat Neziroğlu Art Space’de ziyaret edilebilir.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Doç. Dr. Selçuk Artut
Önceki

Selçuk Artut’la Teknoloji Sanatı ve Yaratıcı Etkileri Üzerine

Betül Aksu "Permessus" Sergisi, 2024, Avto
Sonraki

Betül Aksu’dan Türkiye’de İlk Kişisel Sergi: “Permessus”

Kaçırmayın!

BİR

Orçun Oğlakcıoğlu’nun Yeni Kitabı “Bir” Çıktı!

Hayal Et, Yolculuk ve Hancının Seyir Defteri isimli kitaplarıyla tanınan

Portfolyo: Hasan Numan Suçağlar

1987 yılında Ankara’da doğdum. 2010 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi,