“HARBİYE” MerdivenRecords Etiketi İle Tüm Müzik Platformlarında!

"HARBİYE" MerdivenRecords Etiketi İle Tüm Müzik Platformlarında!

Yalnızlığın, arayışların, umutların arkasındaki umutsuzluğun verdiği yorgunluğun ruhunu Harbiye sokaklarının dilinden anlatan “HARBİYE” müzik severlerin beğenisine sunuldu.

Aşkı arayan bulamayan, aşkı ararken hayatı sorgulayan ve belki de hiç bulamayacağı cevapların peşinde koşan insanların hikayesini konu alan parçanın sözleri Barış Özkırış‘a, bestesi Aylin Taşar‘a ait. Çekimleri, Harbiye’nin buğulu atmosferinde gerçekleşen parçanın yönetmenliğini ise Fuzule Tezcan üstleniyor.

Ajda Pekkan, Nilüfer, Hande Yener, Bengü gibi birçok ünlü ismin şan eğitmenliğini yapan besteci Aylin Taşar ve Psikolojik Astrolojinin öncü ismi, şarkıcı ve söz yazarı Barış Özkırış tarafından oluşturulan ve 7 şarkıdan oluşan proje hayatın içerisinde yer alan farklı kimliklerin arayış ve kayboluş yolculuğunu konu alıyor. Projenin 4. Şarkısı olan HARBİYE‘nin klibinde, diğer kliplerde olduğu gibi semboller ve mistik kurgular realizmle birleştirilerek sentezlenmiş.

Şarkının söz yazarı Barış Özkırış‘ın “hayatın içinde kaybolmuş yalnız insanların ruhunu hissederek yazdım”, sözleri ile tasvir ettiği parçanın bestecisi Aylin Taşar ise “Barış’ın her sözü içimden müzik akmasını sağlıyor” dedi.

Klibin genelinde sergilenen ritmin müziğe yansıması ise şarkının kliple uyumunu arttırıyor. HARBİYE’nin düzenlemesi Mert Tunçmakas‘a ait.

“HARBİYE” KÜNYE
Yapım: Merdiven Records
Seslendiren: Barış Özkırış
Vokal: Bera Aydın
Söz: Barış Özkırış
Müzik: Aylin Taşar
Düzenleme: Mert Tunçmakas
Vokal Koçu & Geri Vokaller: Aylin Taşar
Kayıt: Utku Ünsal
Stüdyo: Ozinga
Mix & Mastering: Engin Can İpek
KLİP:
Prodüktör: Barış Özkırış
Yönetmen: Fuzule Tezcan
Görüntü Yönetmeni: Can Erdoğant
Sanat Yönetmeni: Özlem Atay
Senaryo: Fuzule Tezcan
Işık Şefi: Atakan Gürsoy
Drone: Oğuz Albayrak
Montaj ve Kurgu: Özkan Aksular
Oyuncu: Batı Gider

“HARBİYE” dinlemek için buraya tıklayınız.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.