İKSV’den Üç Festival Bir Arada!İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, 14–20 Eylül’de Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması, 21–26 Eylül’de ise Başka Sinema Ayvalık Film Festivali filmlerini filmonline.iksv.org platformunda izleyiciyle buluşturuyor.

Birçok ulusal ve uluslararası festival COVID-19 salgınından dolayı ya ileri bir tarihe ertelendi ya da iptal edildi. Bu dönemde seyircisinden uzak kalmak istemeyen festivaller izleyicileriyle buluşmak için alternatif yöntemler geliştirdi. Bunun bir örneği de 14–26 Eylül tarihleri arasında İstanbul Film Festivali çevrimiçi gösterim sayfasında bir araya gelecek olan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali ve İstanbul Film Festivali’nin işbirliği. Festivallerin kendi şehirlerinde, sinema salonlarında, seyirciler ve sanatçıların buluştuğu bir ortamda yapılması gerektiğine inansak da fiziksel koşulların herkesi zorladığı bu zamanlarda üç festival bir araya geldi.

İKSV’den Üç Festival Bir Arada!

Üç Festival Bir Arada

Bu işbirliği çerçevesinde 14–20 Eylül’de pandemi nedeniyle kısıtlı gerçekleştirilebilen Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri ve 21–26 Eylül tarihlerinde de bu yıl iptal edilen Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin 6 filmlik seçkisi İstanbul Film Festivali’nin filmonline.iksv.org platformunda çevrimiçi gösterime açılacak.

filmonline.iksv.org platformunda erişime açılacak filmleri izlemek için biletler yine aynı site üzerinden alınabilecek.

İstanbul Film Festivali’nin 14–20 Eylül’de çevrimiçi platformunda ağırlayacağı Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali filmleri 30 saat boyunca, 21–26 Eylül’de misafir edeceği Başka Sinema Ayvalık Film Festivali seçkisinde yer alan filmler ise 5 gün boyunca yayında kalacak. Festivalde olduğu gibi her filmin bilet kapasitesi sınırlı. Filmlere teker teker bilet alınabilecek veya Kombine Film Paketi satın alarak tüm filmler daha avantajlı fiyatlarla izlenebilecek. Gösterimlere yalnızca Türkiye’den erişilebilecek. Biletler 10 Eylül Perşembe saat 10.30’da filmonline.iksv.org adresinden satışa sunulacak.

Çevrimiçi Film Gösterimleri Programı
Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması filmleri

14-20 Eylül
Ben Bir Denizim (Umut Evirgen)
Bilmemek (Leyla Yılmaz)
Ceviz Ağacı ( Faysal Soysal)
Körleşme (Hacı Orman)
Kuyudaki Taş (Gökçin Dokumacı)
Nasipse Adayız (Ercan Kesal)
Plaza (Anıl Gelberi)
Yeniden Leyla (Barış Hancıoğulları)

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali seçkisi filmleri
21-26 Eylül

Fanny Lye Deliver’d / Fanny’nin Yepyeni Hayatı (Thomas Clay)
Felicità (Bruno Merle)
Made in Italy / İtalyan Yazı (James D’Arcy)
O que Arde / Fire Will Come / Yangın Yeri (Oliver Laxe)
Wendy (Benh Zeitlin)
Waiting for the Barbarians / Barbarları Beklerken (Ciro Guerra)

Çevrimiçi gösterim biletleri

Çevrimiçi gösterim biletleri 10 Eylül Perşembe günü 10.30’dan itibaren filmonline.iksv.org adresi üzerinden satışa sunulacak. İzleyiciler tek filmi 9 TL fiyatla satın alabilecek. Ayrıca Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali filmleri için 59 TL, Başka Sinema Ayvalık Film Festivali filmleri için 49 TL fiyatla kombine bilet satın alınabilecek.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.