Istanbul Fringe Festival 2023 Başladı

Istanbul Fringe Festival 2023 Açılış Gecesi
Istanbul Fringe Festival 2023 Açılış Gecesi

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans, performans gibi farklı disiplinlerden işleri, İstanbul’un çeşitli yapılardaki sanat mekanlarında seyirciyle buluşturan uluslararası performans sanatları festivali Istanbul Fringe Festival, dün gerçekleştirilen açılış etkinliği ile 5. edisyonuna başladı. Bu yıl 16-23 Eylül tarihleri arasında kente yayılacak olan festival bir kez daha gösterilere, atölyelere, panellere ve partilere ev sahipliği yapacak.

Istanbul Fringe Festival
Istanbul Fringe Festival

Uluslararası performans sanatları festivali Istanbul Fringe Festival, dün akşam (16 Eylül) Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy’de gerçekleştirilen açılış etkinliği ile 5. edisyonuna başladı. Birleşik Krallık’tan Thick & Tight ekibinin 4 farklı gösterisinin yanı sıra bir de DJ performansı ile 5. yıl etkinliklerine başlayan Istanbul Fringe Festival, 23 Eylül‘e kadar devam edecek.

Bu yıl Türkiye’nin alanında öncü teknoloji şirketi ve lider kripto varlık işlem platformu Paribu’nun yanı sıra CarrefourSA, RedBull ve BMI’ın destekleriyle gerçekleşecek festivalde gösterilerin yanı sıra atölye çalışmaları, film gösterimleri, paneller ve partiler de yer alacak. Bu sene ayrıca Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu, Hollanda Krallığı Başkonsolosluğu, İtalyan Kültür ve Macar Kültür Merkezleri, ArtIsrael ve Kadıköy Belediyesi tarafından desteklenen festivalin programında ücretsiz etkinlikler de yer alıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar