Istanbul Fringe Festival Mayıs’ta Şehre Yayılıyor

Istanbul Fringe Festival’in Mayıs ayındaki konuğu “Katie’s Tales” performansıyla Agnieszka Kazimierska olacak. Mario Biagini’nin yönettiği ve 2008 yılında prömiyeri yapılan “Katie’s Tales”, 19 Mayıs Perşembe Bahçe Galata’da, 20 Mayıs Cuma BAU Pera Sahne’de ve 21 Mayıs Cumartesi Kadıköy Belediyesi Alan Kadıköy’ün katkılarıyla sahnelenecek. Bu 3 gösterimle bir kez daha kentin farklı noktalarına yayılacak olan Istanbul Fringe Festival, 17-24 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek festivale kadar etkinliklerine ara verecek.

Katie's Tales
Katie’s Tales – Agnieszka Kazimierska

Etkinliklerin biletlerine tiyatrolar.com.tr üzerinden ulaşılabiliyor.

Bilet Fiyatları: Öğrenci 20 TL / Tam 80 TL

Katie’s Tales – Agnieszka Kazimierska
Tiyatro Performans – 60 Dakika

Katie’s Tales, bir kadın ve korkunç bir olaydan sonra onu bir gün geri dönme sözüyle terk eden sevgilisinin hikayesidir. İçinde kiraz ağaçları olan bir bahçenin hikayesi.

Katie’nin hayatı bekleyiş ve oluş vaktinde gelişir – yeni ve vahşi zamanlarda. Katie, birkaç yabancı hizmetçiyle birlikte korunaklı bahçesinde, hayatının ve tarihin sessiz tanıkları kiraz ağaçlarının gölgesinde yaşar. Katie her gün ziyaretçi kabul eder: Her an, gidenin geri dönüşünü getirebilir ve Katie kendini hazır tutmakta zorlanır. Katie bize hikayeleriyle arzuyu ve bekleyişi, sessizliğiyle ise dile getirilmeyenleri anlatır. Bekleyen kendisi bir yolculukta, canlı çerçevelerle yontulmuş yaşam yolunda dilsiz durur, bahçesinin merkezinde, hatıralarla dolu kiraz ağaçlarının gölgesinde- Tarihin önünde duran bir kadın. Karşısında kendi ışıkları ve kendi gölgeleri, geçmişle geleceğin kavşağında. Katie’nin somutlaştırdığı dile getirilmemiş arzu, bizi ait olduğumuz yer üzerinde düşünmeye; kendimizi, olayların sağır edici akışında ve arzuların karmaşık kasırgasında bilincimizin rolü hakkında sözsüz bir soruya açmaya davet ediyor.

Yönetmen: Mario Biagini
Performansçı:
Agnieszka Kazimierska


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir