İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek
İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek

İstanbul Hatırası: Köprüyü Geçmek, 5 Temmuz’da MUBI’de

12 Haziran 2024

İstanbul’un ve müziğin özlenen zamanlarına bir yolculuk. MUBI, Fatih Akın’ın benzersiz filminin 4K kalitesindeki yenilenmiş kopyasını 5 Temmuz’da izleyiciyle buluşturuyor.

İSTANBUL HATIRASI: KÖPRÜYÜ GEÇMEK isimli unutulmaz müzik belgeselinin 20 yılın ardından MUBI’de gösterime gireceği haberi, hem sosyal medyada hem de geleneksel basında büyük bir yankı uyandırdı. İstanbul’un ve müzik tarihinin iki simge figürü Murat Ertel (Baba Zula) ve Mercan Dede, filmin yeniden gösterimini kutlamak için MUBI aracılığıyla Beyoğlu’nda bir araya geldi ve filmin çekildiği döneme dair anılarını tazeledi. Fatih Akın’ın “tüm filmlerim içinde en sevdiğim” diye bahsettiği belgesel, izleyiciyi sonsuz bir keşif duygusuyla kuşatırken İstanbul’un cümbüşüne ve rengarenk sokaklarına bir aşk mektubu yazıyor.

Baba Zula, Ceza, Duman, Mercan Dede, Aynur Doğan, Müzeyyen Senar, Orhan Gencebay, Sezen Aksu, Selim Sesler, Brenna MacCrimmon, Alexander Hacke, Orient Expressions, Replikas, Erkin Koray, Siya Siyabend ve Ayben’i bir araya getiren İSTANBUL HATIRASI: KÖPRÜYÜ GEÇMEK, seyirciyi kalbinden vuracak bir müzik yolculuğuna çıkarırken, İstanbul’un zamansız güzelliğini de belleklere kazıyor.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Hedwig ve Kızgın Çıkıntısı
Önceki

Pera Film’den Onur Ayı Seçkisi

21. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali
Sonraki

21. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor!

Kaçırmayın!

Sinem Dişli, Gülle, 2019, Arşivsel pigment baskı, 40 x 60 cm

Zihnin Işıkları, Soğuk ve Gezegenimsi Sergisi Galeri Nev İstanbul’da

Aras Seddigh, Bilge Friedlaender, Levent Aygül, Osman Dinç ve Sinem
Ali Demirci

Portfolyo: Ali Demirci

1990 yılında İstanbul’da doğan Ali Demirci, 2018 yılında Çanakkale Onsekiz