Murat İrfan Ağcabay, "İstanbul'un Kadim Sırları"
Murat İrfan Ağcabay, "İstanbul'un Kadim Sırları"

“İstanbul’un Kadim Sırları” 7. Baskısıyla Yeniden Raflarda!

23 Mayıs 2024
Murat İrfan Ağcabay, "İstanbul'un Kadim Sırları"
Murat İrfan Ağcabay, “İstanbul’un Kadim Sırları”

Murat İrfan Ağcabay, “İstanbul’un Kadim Sırları” isimli kitabında okuyucusunu İstanbul’un kadim tarihine ve bilinmeyenlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor. Ayasofya’nın tarihinden İstanbul’da bulunan Ley hatlarına kadar birçok konuda bilgi bulabileceğiniz “İstanbul’un Kadim Sırları” 7. baskısıyla yeniden raflarda!

“İstanbul’un Kadim Sırları” adlı kitabı neden okumalısınız?

İstanbul’un Kadim Sırları adlı eser beş bölümden oluşuyor ve her bölümde -İstanbul’un Fethi’nden İstanbul’da bulunan kutsal emanetlere kadar- birçok farklı konu ele alınıyor. Eserde İstanbul’un bilinmeyen birçok sırrına da değiniliyor. Ağcabay, eserinde akıcı ve sade bir dil kullanıyor. Yazar, İstanbul’un kadim medeniyetlerinden günümüzdeki yapılarına kadar şehrin pek çok yönüne ışık tutuyor. Eserde birçok yeni bilimsel keşfe ve metinlere de yer veriliyor. Ağcabay uzun yıllar süren çalışmalarını bu eserde bir araya getiriyor. Kitapta “Kutsal Ahit Sandığı İstanbul’da mı?” ve “İstanbul’daki kadim semboller nerede bulunuyor ve bunların anlamları nedir?” gibi birçok soruya yanıt aranıyor. Araştırma türünde kaleme alınan kitapta kadim semboller ve gizemli bölgelerin tarihi gibi birçok konu hakkında yapılan araştırmalar okuyuculara aktarılıyor. Yazar bu eserinde hem araştırmacı hem bir iç mimar gözüyle mekânları ve olayları okuyucuya aktarıyor. Yazar, kitabını okuyucuların İstanbul’un gizemli tarihi hakkında bilinmeyenleri öğrenmesi amacıyla kaleme alıyor. İstanbul’un bilinmeyen pek çok sırrının ortaya çıktığı bu eser, araştırma türünde okumalar yapmayı sevenlerinin büyük ilgisini çekecek!

Murat İrfan Ağcabay

Yazar Murat İrfan Ağcabay Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesinde İç Mimarlık bölümünü bitirir ve sonrasında gazeteciliğe adım atar. Ağcabay iç mimarlık ile başladığı kariyerine, gazetecilik ve yazarlık alanlarında devam eder. Gazetelerde sanat direktörlüğünden yazı işleri müdürlüğüne kadar birçok farklı bölümde çalışır. Otuz beş yıldan uzun bir süredir paranormal olay ve fenomenler, antik bölgeler ve kültürler, sembolizm ve inanç sistemleri üzerine araştırmalar yapar. 416 sayfalık İstanbul’un Kadim Sırları kitabı ise yazarın tek eseri. İlk basım yılı 2022 olan eser, araştırma ve İstanbul tarihi kategorisinde satışa çıkar. Hermes Yayınları tarafından okurlara ulaştırılan eser İstanbul’un kadim bilgilerine ve mekânlarının sırlarına ışık tutar.

Kitap Formatı Ciltsiz
İlk Baskı Yılı 2022
Basım Dili Türkçe
Baskı Sayısı  6. Basım
Sayfa Sayısı 416
Hamur Kalitesi  2. Hamur

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Hendeseli
Önceki

Hendeseli Tasarım ve Sanat Topluluğu Üzerine Söyleşi

"St. Petersburg Ekolü" Inspera Bodrum’da
Sonraki

“St. Petersburg Ekolü” Inspera Bodrum’da

Kaçırmayın!

Marcel Duchamp photographed by Henri Cartier-Bresson in 1968, a promised gift of Barbara and Aaron Levine to the Hirshhorn Museum and Sculpture Garden.

Şimdi ve Burada Değişen Estetik

Güzel kelimesi beraberinde aklımıza pek çok kavramı da bir zincir
Benal Dikmen, Nergis Abıyeva

Benal Dikmen’in “Troyalı Kadınlar” Başlıklı Sergisi Quick Art Space’te

Benal Dikmen’in “Troyalı Kadınlar” başlıklı solo sergisi Nergis Abıyeva küratörlüğünde