Kenan Çelikarslan’dan Müzik Yasaklarına Şarkı: “Siyah ve Beyaz”

Kenan Çelikarslan yeni şarkısı “Siyah ve Beyaz”ı On Air Music markasıyla yayımladı.

Müzisyenlerin son dönemde özellikle pandemi sonrası yaşadıkları zorlukları kaleme alarak besteleyen müzisyen şarkısı hakkında şu açıklamayı yapıyor:

“Pandeminin esiri olmuş müzisyenlerimizin bazılarının enstrümanlarını satmış olduğu, bazılarınınsa belki de son bir kez enstrümanlarına dokunup gecesinde intihar ettiği, hayatından vazgeçtiği o dönemde, müziğin kısılmasının gündeme alındığı o gecelerin bir isyanı olarak yazdığım bir şarkıdır; ‘Siyah ve Beyaz’.

‘Müziğe son ses ver ve aç gözünü, duy! Bu son sözümüz değilken…’ sözleri Türkiye’de sanatın renksizliği ve renklerin teker teker yok edilmek istendiği üzerine. Ve bunun tepkisini vazgeçmeksizin bizler ortaya koymalıyız.”

Söz ve müziği sanatçıya ait olan şarkının gitarlarında kendisi dışında Cüneyt Aykuteli, bas gitarda Özgür Bakkaloğlu, davulda ise Bakihan Aydınyılmaz yer almış.

Kenan Çelikarslan’ın YouTube kanalında yer alan klibin çekimi Nazmi Gülnar imzasıyla New Brats Productions tarafından gerçekleştirilmiş.

Hayata dair tüm renklerimizi elimizden alan sistemin eleştirisi şarkılarından olan “Siyah ve Beyaz”ı dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

1 Yorum

 1. Sibel Dağcı Reply

  Çooookkk beğendim çoookkk …
  Geceyle gündüzü,
  Varla yoku,
  İsyanla kabullenişi
  biraraya getirmiş gibi…
  Klip ayrı güzel hem de çok güzel…
  Başlı başına kısa film gibi ♡
  ❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️❗️
  Lütfen yazdıklarımı bir dinleyiciye hissettirdikleriniz olarak kabul edin….🙇‍♀️

  Ruhuma kattığınız yenilikler için size de teşekkürler @sanatokur🙏🧿…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.