Local Cups Sergi Afişi
Local Cups Sergi Afişi

Local Cups’da Kahveden Tuvale Resim Sergisi

18 Eylül 2023
Local Cups Sergi Afişi
Local Cups Sergi Afişi

Local Cups, Uluslararası Kahve Örgütü tarafından kabul edilen 1 Ekim Dünya Kahve Günü’nde Agora AVM’de kahve posasını kullanarak dünyaca ünlü 15 baş yapıtı yeniden resmedecek.

2014 yılında Uluslararası Kahve Örgütü, 1 Ekim’i, “Kahve endüstrisinin, kısıtlamanın ve tutkusunun kutlanması” günü ve “Kahve severlerin içeceğe olan sevgilerini paylaşmaları ve sahip oldukları kaynaklara bağlı olan çoğu çiftçiyi desteklemeleri için bir fırsat” olarak ilan etti.

15 baş yapıtı yeniden resimleyen Local Cups sergisi, kısa bir workshop ile 1 Ekim Agora AVM’de gerçekleşecek.

Beyza Harman’ın tuvale aktardığı muhteşem eserlerinden oluşan bu sergide aynı zamanda; “Bir kahve alana Bir kahve de Local Cups’in hediyesi“ olacak. Mis gibi kahve kokusu ile sanatın vazgeçilmez ahengini bir arada yaşayacağımız unutulmaz bir gün olacak.

Geri dönüşüm sanatı

Sanatçı bu unutulmaz eserleri çöpe giden kahvelerden yapıyor. Yani geri dönüşüm sanatta da kendini gösteriyor.

Kahve sektörü, kalkınma için çok önemli bir çaba, refah ve sürdürülebilirliğin itici gücüdür. Kahve üretmek ve içmek, 60’dan fazla kahve üreticisi, ülkede ve dünya çapında kahve sektörüyle uğraşan milyonlarca insan için iş ve gelir yaratarak dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye yardımcı oluyor. Küresel kahve değer zinciri için yenilikçi ve döngüsel çözümler üretmek ve paylaşmak, tohumdan bardağa, çiftçilerden baristalara ve üreticilerden bilinçli tüketicilere, üreticilere ve perakendecilere kadar ekonomik, sosyal ve çevresel sürdürülebilirliği teşvik edecektir. Ve tabii günümüzde geri dönüşüm çok önemli bir etken ve Local Cups sanat eserlerine çöpe giden kahve posaları ile hayat vererek bu konuda da doğayı koruyup kollamaya davet ediyor.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Volkan Aslan, Denizi Taşıyan (detay), 2023 Kağıt üzerine kolaj ve porselen, 70x50 cm
Önceki

Volkan Aslan Kişisel Sergisiyle .artSümer’e Konuk Oluyor

Sonraki

“Evsel Şeyler” Sergisi Haliç Sanat Fener Evleri’nde

Kaçırmayın!

Adnan Çoker

Adnan Çoker: Siyah En Sıcak Renktir

2015 yılında, sanırım Kasım ayında, belgesel çekimi için Adnan Çoker’in
Melike Bayık ( Fotoğraf: Alp Esin )

Casa Botter’in İlk Sergisi Üzerine Melike Bayık ile Söyleşi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından bir sene kadar önce restorasyonu duyurularak