Mehmet Teoman’nın Hayatı Kitap Oldu

Mehmet Teoman’nın Hayatı Kitap Oldu

Metin Solmaz’ın söz yazarı Mehmet Teoman’ın hayatını kaleme aldığı, Mehmet Teoman Nehir Söyleşi – “Anılar saçılmış odaya, her yere” adlı söyleşi kitabı Anason İşleri’nden çıktı!

Metin Solmaz, söz yazarı Mehmet Teoman’ın hayatını kaleme aldığı Mehmet Teoman Nehir Söyleşi kitabında kendisi için; “Tam takım şarkı sözü yazarı; Aşk İnsanı, risk insanı, kendinden fiyakalı Mehmet Teoman’ın hayatının tefrikası” olarak bahsediyor.

İçinden Nükhet Duru, Candan Erçetin, Ayşegül Aldinç, Neco, Neslihan Yargıcı, Timur Selçuk, Tanju Okan, Vedat Sakman, Zuhal Olcay, Seyyal Taner, Duygu Asena, Yıldırım Türker, Sezen Aksu, Tiraje Başaran, Doğan Canku, Ali Poyrazoğlu, Çetin Altan hatta Vehbi Koç geçen bir çeşit canlı Türkiye eğlence tarihi…

Ona ‘Teo’ diye seslenen Sevin Okyay’a göre;

“Mehmet Teoman’ın hoş bir yanı da onun adından söz ettiğin zaman karşındaki genç insanların “Pardon, kim?” diye sormamasıdır. Teo iki yaş küçüğüm olsa da itiraf edelim ki gedikli bir +65 sayılır. Ama saç, sakal, bıyık gibi ak düşen muhbir unsurlar olmasa, sinir bozucu şekilde genç durur. Hep günün adamı olan bir genç!”

Mehmet Teoman’nın Hayatı Kitap Oldu

Murat Meriç’in kitaba yazdığı önsözden alıntı;

“Bu kitapta Mehmet Teoman’ı yakından tanıyacaksınız. Ankara’dan Paris’e, İstanbul’dan Bodrum’a uzanan, dünyanın dört yanına dağılan bir hikâye bu. Metin dümdüz sormuş, cevaplarını açıkyüreklilikle almış. Okurken göreceksiniz, Mehmet Teoman sözünü sakınmıyor, her şeyi açık açık anlatıyor. Haylazlıkları, maceraları, aşkları, mutlulukları, acıları… Bir yandan memleket pop müziğinin hikâyesine tanıklık edeceksiniz, diğer yandan kimi bölümleri casus romanı gibi okuyacaksınız; çünkü içinde kabareler, reklam cingılları, sponsorluk ilişkileri var ama bunlarla bağlantılı olarak bankerler, mafya tarzı hesaplaşmalar ve enteresan kaçışlar da ister istemez hikâyeye giriyor.”

Kitap bitene kadar kaç kere buluştuklarının hesabını yapamayan Metin Solmaz;

“Bu sunuş yazısını yazmayı son dakikaya kadar süründürdüm. Çünkü bu sunuş işini Mehmet abiyi “pek” övmeden yapmak istedim. Bir yılı aşkın süredir kaç kişiyle beraber uğraşmışız; kâğıt seçiminden illüstrasyonlara, fotoğraf seçiminden matbaasına, sayfa düzenine, her bir şeyine özenmişiz; bütün bunları hayranlık duymadığım birisine yapmayacağım açık. Hayranlığım bu kadar açıkken bir de ekstradan kitabın başında “Mehmet Teoman şöyledir, böyledir,” demek de saçma. Kaldı ki Sevin abla ve Murat da o işi bir miktar yaptılar zaten. Ama hakikaten “Mehmet Teoman şöyledir, böyledir,” dememek de kolay değil. Mehmet abinin unuttuklarından kaç kitap çıkar bilmiyorum. Ama anlatmadıklarından dört kitap çıkar. Benim kitaba çeşitli sebeplerle koy(a)madıklarımdan da en az bir kitap çıkar” diyor.

Mart başı gibi raflara çıkacak olan Mehmet Teoman Nehir Söyleşi kitabı, ön siparişle %40 indirim ile satışta.

Satın almak için link

KÜNYE
Yayınevi: Overteam Yayınları
Yazar: Metin Solmaz
Sayfa Sayısı: 294
Ebat: 16,5×23 cm
Baskı Yılı: 2021, 1.Baskı
Dili: Türkçe
ISBN: 978-605-5058-46-3

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir