Mehmet Turgut’tan Babası ve Ustası Ahmet Turgut Anısına Fotoğraf Kupası

Mehmet Turgut’tan Babası ve Ustası Ahmet Turgut Anısına Fotoğraf Kupası


Ödüllü fotoğrafçı Mehmet Turgut, geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden babası ve ustası Ahmet Turgut’un anısına, ödüllü bir fotoğraf kupası düzenliyor! “Babalar ve Çocukları” temasıyla PhotoCup üzerinden düzenlenen Ahmet Turgut Fotoğraf Kupası’na başvurular, usta fotoğrafçının ölüm yıldönümü olan 21 Ocak’ta başlayacak ve 7 Şubat’a kadar sürecek. Dileyen herkesin kendi çektiği fotoğraflarla katılabileceği kupada oylamalar, başvuruların bitmesinin ardından 7 Şubat’ta başlayacak. Ahmet Turgut Fotoğraf Kupası’nın sonucunu ise halkın ve fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters ekibinin oyları belirleyecek.

Fotoğrafçılığa, babası Ahmet Turgut’un 1971’de Ankara’da kurduğu Stüdyo Büyük’te adım atan ve üç kuşaktır devam eden aile mesleğini başarıyla sürdüren Mehmet Turgut, geçtiğimiz yıl 21 Ocak’ta kaybettiği babası ve ustası anısına kupa formatında ödüllü bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Bu yıl birincisi düzenlenen ve her yıl aynı tarihte düzenlenerek gelenekselleştirilmesi arzu edilen bu anlamlı fotoğraf kupasının ilk teması ise Mehmet Turgut tarafından “Babalar ve Çocukları” olarak belirlendi.

Ahmet Turgut Fotoğraf Kupası, fotoğraf yarışmalarını dünyada ilk kez kupa formatında düzenleyen PhotoCup üzerinden gerçekleşecek. 21 Ocak 2021 Perşembe günü başlayacak başvurular, 7 Şubat 2021 Pazar günü sona erecek. Eleme usulüyle ilerleyen yarışmanın oylaması ise başvuruların sonlanmasının ardından aynı gün başlayacak. Halktan ve değerli fotoğraf eğitmenlerinden oluşan PhotoCup Masters’dan en çok oyu alarak tüm turları geçen fotoğraf birinci olacak. Kazananlara toplam 5.000 TL ödül verilecek olan Ahmet Turgut Fotoğraf Kupası’nda; birinci, ikinci ve üçüncü olan fotoğrafçıların yanı sıra, en iyi oy veren bir kişi de para ödülü kazanacak. Mehmet Turgut Özel Ödülü’nü kazanan fotoğrafçıya ise, Mehmet Turgut’un imzalı 30 adlı kitabı ve baskılı bir fotoğrafı hediye edilecek.

Detaylı bilgi için:
photocup.com
mehmetturgut.com.tr

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

1 Yorum

 1. Ali hamdi UZAL Reply

  Çok üzüldüm sevgili Ahmet abimin vefatına her yıl arardım son yıllar telefona cevap vermiyordu.
  Sevgili Mehmet, umarım hatırlamışsındır.
  Bir şekilde görüşmek üzere inşallah..
  Sevgilerle…
  1980-86 Hacettepe iktisat öğrencisi..
  Stüdyo Büyük öğrencisi, çırağı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.