Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün’ün “RESSAM – DOĞA” Adlı Sergisi A11HOTELS’de!

Anka Kuşu misali her şeye rağmen küllerinden yeniden doğan Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün, “RESSAM – DOĞA” adlı ilk kişisel sergisindeki eserlerini Bağdat Caddesi’nin modern tarzda mimari yapısıyla ünlenen A11HOTELS’de 14 Mayıs’ta sanat severlerle buluşturacak. Akgün eserlerindeki doğanın yaşam kaynağı olan doğallığın, ışığın ve rengin, tüm bunların, hislere yansımasıyla birlikte ahenge dönüşmesini ve ardından kendisine yansıttıklarını izleyiciyle paylaşma arzusunda.

Türkiye ve yurt dışında Finans sektöründe çok önemli şirketlerde CEO, YK başkanı ve kurucu ortak görevlerinde bulunan Akgün, geri kalan zamanını babasının armağan ettiği cep fotoğraf makinası ve desen çizdiği eskiz defteri ile doğanın ve rengin peşinden hayallerini de yanında taşıyarak geçirmiş. Meltem Akgün “Bu zamanın kendisine yaşam ve gerçeklikle ilgili çok şey kattığını ve sanatını çok daha naif bir şekilde biçimlendirmesine yol açtığını” vurguluyor..

Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün’ün, 2020 yılında Gurushots’ın açtığı “MEMORABLE PORTRAITS” yarışmasında ödül alan fotografı 2020 VENEDİK BİENALİNDE Piazza Ca’ Zanardi (Itsliquid) de sergilenenmiştir. “Gizlenemeyen(inconcealable)” adını verdiği eseri ise Viewbug tarafından 2018 de düzenlenen ‘I SEE YOU IN B&W’ yarışmasında finalist olmuş ve 2021 yılında ‘TOP SHOT’ ödülü almıştır. Bu ödüller Akgün’ün hayatında sanata bakışını ve sadece hayatında var etmek istediği fotoğrafçılık yolundaki profesyonel serüvenine başlamasına önayak olmuş.

Meltem Akgün yurt dışında ve Türkiye’ de katıldığı fotoğraf sergilerinden de ilham alarak artık eserlerinin sanat severlerle buluşması gerektiğini düşünerek ilk kişisel sergisini açmaya karar verdi. Peşinden sürüklendiği hayatın içerisinde hissettiği görsel zenginlikleri fotoğraf sanatı ile resmetmeyi bütünleştirerek yol, yön ve zaman harcamış.

Meltem Akgün’ün “RESSAM – DOĞA” ADLI SERGİSİ 14 MAYIS – 24 MAYIS TARİHLERİ ARASINDA A11HOTELS’ DE İZLENİLEBİLİR.

Meltem Akgün’ün eserlerini @meltemakgunphotography instagram hesabından sosyal medyada takip edebilir, tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Meltem Akgün

1965 yılında doğan Fotoğraf Sanatçısı Meltem Akgün, Boğaziçi Üniversitesi iktisat bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi’nde ekonomi mastırı yapmış. Finans sektöründe Banka, Factoring, Leasing, Sigorta, Menkul Kıymetler şirketlerinde CEO, YK başkanı ve kurucu ortak görevlerinde bulunmuş. Avrupa’da ve Asya’da değisik ülkelerde şirketler kuran ve bunları ekonomik karlılık seviyesinde satan sanatçı, kendini çocukluğundan beri gönlünde yatan resim ve fotoğrafçılığa adamış. Hollanda, Portekiz gibi ülkelerde çeşitli karma sergilere katılan sanatçı 2020 yılında Venedik Bianelinde sergilenen eseri ile Gurushots’ın açtıgı ‘MEMORABLE PORTRAİTS’ yarışmasında ödül kazanmış.


A11 HOTELS

Göztepe, Bağdat Cd. 229/1, 34730 Kadıköy/İstanbul

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir