Meşher, Yaz Tatilinde Çocukları Sanatla Buluşturuyor

Meşher Çocuk Atölyeleri
Meşher Çocuk Atölyeleri

Britanyalı ressam ve tasarımcı John Craxton’ın ülkemizdeki ilk sergisine ev sahipliği yapan Meşher, yaz tatiline girecek çocukları birbirinden eğlenceli atölyelere bekliyor. 7-12 yaş aralığındaki tüm çocuklar, 17 Haziran ve 11 Temmuz’da “Renklerin Peşinde: Saksı Boyama Atölyesi”ne, 22 Haziran ve 4 Temmuz tarihlerinde ise “Kitabı Kaplayan Sanat: Şömiz Atölyesi”ne davetli!

İstanbul’un önde gelen disiplinlerarası sanat mekânı Meşher, Britanyalı ressam ve tasarımcı John Craxton’ın yaşamını ve eserlerini tanıtan John Craxton: Işığın Peşinde sergisini ziyaretçileriyle buluşturmaya devam ediyor. Sanatçının biyografisinin yazarı ve arkadaşı Ian Collins’in küratörlüğünü üstlendiği sergi, 23 Temmuz 2023 tarihine kadar devam edecek. Sergi kapsamında düzenlenen atölyeler ile çocuklara sosyal ve kültürel gelişimlerinin önemli bir parçası olan sanatı sevdirmeyi; el becerilerini, hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirmeyi hedefleyen Meşher’de yaz tatili programı da dopdolu!

Saksılar Sanat Eserlerine Dönüşüyor

John Craxton’ın renk paletinden, figürlerinden ve kullandığı malzemelerden ilham alarak oluşturulan “Renklerin Peşinde: Saksı Boyama Atölyesi” etkinliğine katılan çocuklar, saksıları sanat eserlerine dönüştürecek. 17 Haziran Cumartesi ve 11 Temmuz Salı günü saat 11.00’de gerçekleştirilecek etkinliğe 7-12 yaş aralığındaki çocuklar ücretsiz olarak katılabilecek.

Kitaplar Sanatla Kaplanıyor

John Craxton’ın yaptığı şömiz tasarımlarından ilham alan “Kitabı Kaplayan Sanat: Şömiz Atölyesi”ne katılacak 7-12 yaş aralığındaki çocuklar, şömizin ne olduğunu örneklerle öğrenecek, en sevdikleri kitap için şömiz tasarlayacak ve Craxton’ın hayatını, eserlerini keşfedecek. 22 Haziran Perşembe günü ve 4 Temmuz Salı günü saat 11.00’de ücretsiz olarak düzenlenecek etkinliğe katılım için www.mesher.org adresine mail atmak yeterli.

Sergi kapsamında devam edecek çocuklara yönelik atölyeler hakkında bilgi almak için mesher.org adresini ve Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar