Warner Bros. ve Locksmith Animation Animasyon Dünyasına Yeni Kan Getirecek

Warner Bros. ve Locksmith Animation Animasyon Dünyasına Yeni Kan Getirecek İş Birliğine İmza Attı

Warner Bros. Logo
Warner Bros. Logo

Dünyanın en büyük film yapım şirketleri arasında yer alan Warner Bros., Locksmith Animation şirketi ile animasyon dünyasına taze kan getirecek bir iş birliğine imza attı. Animasyon filmleri geliştirmek ve üretmek üzere Londra ve Los Angeles merkezli animasyon film ve dizi bağımsız yapım şirketi Locksmith Animation ile öncelik anlaşması imzalayan Warner Bros., sektöre yeni bir soluk getiriyor.

Anlaşmanın kapsamını açıklamak üzere bir araya gelen Warner Bros. Motion Picture Group Eş Başkanları ve CEO’ları Mike De Luca ve Pamela Abdy, Warner Bros. Pictures Animation Başkanı Bill Damaschke ve Locksmith Animation CEO’su Natalie Fischer, “Bad Fairies” ve “The Lunar Chronicles” animasyon filmlerinin yeni anlaşma kapsamında ortaklaşa geliştirilen ilk projeler olacağını duyurdu.

Animasyonun Warner Bros’un yaratıcı DNA’sına derinlemesine işlediğini aktaran Warner Bros. Eş Başkanları ve CEO’ları De Luca ve Abdy, bu ufuk açıcı sanat formuna yeni bir duyarlılık ve estetik getiren Locksmith ekibiyle çalışmaya başlamaktan büyük heyecan duyduklarını açıklarken, Warner Bros. Animation Başkanı Damaschke, “Locksmith Animation’daki sanatçılar ve hikâye anlatıcıları, sektördeki en ilham verici ve yaratıcı kişiler arasında yer alıyor. ‘Bad Fairies’ ve ‘The Lunar Chronicles’ ile başlayan bir dizi projede onlarla birlikte çalışmayı ve Warner Bros’un benzersiz kaynaklarının yanı sıra olağanüstü yaratıcı ekiplerinin hayal ettiği orijinal hikayelerden yararlanmayı dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Locksmith Animation CEO’su Natalie Fischer ise, dünya çapında ailece keyifle izlenecek, etkileyici seriler yaratmak için Warner Bros’un vizyoner ekibiyle ortaklık yapmaktan heyecan duyduklarını ifade etti.

İlk ortak projeler: “Bad Fairies ve The Lunar Chronicles”

Locksmith’in yeni anlaşma kapsamında geliştirdiği iki önemli yapımdan ilki olan “Bad Fairies” günümüz Londra’sında geçen ve kitaptaki her kuralı çiğneyen belalı bir peri çetesine odaklanan ezber bozan bir müzikal komedi. Filmin senaryosunu popüler podcast The Guilty Feminist’in yaratıcısı ve sunucusu Deborah Frances-White kaleme alıyor. Netflix’in animasyon müzikal dizisi “Centaurworld”ün yaratıcısı ve yönetmeni Megan Nicole Dong ise yönetmen koltuğunda oturuyor.

İkinci proje ise Marissa Meyer’in çok satan romanlarından uyarlanan “The Lunar Chronicles”. Grimms Masalları’na bilimkurgusal bir yorum getiren “The Lunar Chronicles,” zalim Ay Kraliçesi’ne karşı bir isyan başlatan ve kendi kaderlerini ellerine almak için savaşırken yıldızlar arasında süzülen dört genç kadına odaklanıyor. Amazon dizisi Philip K. Dick’s Electric Dreams’in yazarları Kalen Egan ve Travis Sentell’in senaryosunu kaleme alacağı filmin yönetmen koltuğunda oturacak isim ise, “DC Superhero Girls”ün yönetmeni ve hem “The Lego® Ninjago® Movie”nin hem de yakında gösterime girecek Marvel yapımı “The Marvels”ın hikâye sanatçısı Noëlle Raffaele.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar