Meşher
Meşher

Meşher’den Öğretmenlere Özel Sergi Turu

23 Kasım 2023
Meşher
Meşher

Meşher, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla tüm öğretmenler için özel bir program hazırladı. Öğretmenler, Meşher’in devam eden sergisi Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar’ı üç ayrı günde düzenlenecek rehberli turlar ile gezebilecek.

İstanbul’un önde gelen disiplinlerarası sergi mekânı Meşher, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü özel sergi turlarıyla kutluyor. Öğretmenler, üç gün boyunca Meşher’in devam eden sergisi Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar’ı rehberli turlar ile gezebilecek. Ücretsiz turlar, 24 Kasım’da saat 14.00 ve 16.00’da, 25 Kasım’da saat 15.00’te, 26 Kasım’da ise 11.30 ve 15.00’te olmak üzere beş kez düzenlenecek.

Kontenjanın sınırlı olduğu olduğu turlara kayıt için, kayit@mesher.org adresine mail atılması yeterli.

Ömer Koç Koleksiyonu’ndaki çeşitli nadide eserlerden oluşan Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar sergisi 20 Eylül’de açıldı. Küratörlüğünü Şeyda Çetin ve Ebru Esra Satıcı’nın, proje danışmanlığını Bahattin Öztuncay’ın üstlendiği sergi, İstanbul’un Osmanlı payitahtı olduğu, 15. yüzyıldan 20. yüzyılın ilk çeyreğine uzanan bir zaman dilimini kapsıyor. Şehrin zengin bir görsel kaydı niteliğindeki sergide geniş açılı İstanbul manzaralarını gösteren tablolardan gravürlere, nadir kitaplardan albümlere, panoramik fotoğraflardan Yadigâr-ı İstanbul objelerine 100’ün üzerinde eser yer alıyor. Göz Alabildiğine İstanbul sergisi, 26 Mayıs 2024’e kadar görülebilecek.

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Lenny Zakatek
Önceki

Fazıl Okudan’ın Lenny Zakatek İle Özel Söyleşisi

Thurmanite® ve Ötesi
Sonraki

Tasarım Parkı’ndan İki Yeni Sergi

Kaçırmayın!

Buket Güreli Fotoğraf

Buket Güreli ile Dünyadan Uzak Sergisi Üzerine Bir Söyleşi

Buket Güreli, 20 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında Ada
Burçe Karaca

Piyanist, Besteci Burçe Karaca ile Söyleşi

Piyanist, besteci çok değerli klasik müzik sanatçımız Burçe Karaca ile