Pınar Kuseyri’nin “Ritmik İzler” Sergisi Galeri FE’de!

Pınar Kuseyri
Pınar Kuseyri

Galeri FE; 25 Kasım -16 Aralık 2023 tarihleri arasında Pınar Kuseyri’nin “Ritmik İzler” isimli solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Pınar Kuseyri çalışmalarında; çocukluğunun geçtiği üzüm bağlarındaki anılarına, çocukluk hatıralarına ve hafızasındaki görsellere yer verirken, doğadan aldığı ilhamı spontane ve ekspresif bir dille üretimlerine yansıtıyor. Eserlerinde Japon resmi ve felsefesinin büyük bir etkisi olan Kuseyri; az çoktur felsefesiyle bizleri düşünmeye teşvik ederken; yırtık, defolu ve mükemmel olmayan şeylerin ardındaki güzelliği eserlerinde kullanıyor. Sergide; tuval üzeri yağlı boya, ahşap, Japon suluboya tekniği ve malzemeleriyle eserlerini izleyiciyle buluşturacak olan Pınar Kuseyri, hayatın ihtimaller üzerine kurulu bir düzen olduğunu düşünerek kullandığı teknik ile işlerinde rengi ön plana çıkararak tesadüfi bir yaklaşım sunuyor.

Açılış kokteyli 25 Kasım Cumartesi günü 17.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Pınar Kuseyri “ Ritmik İzler “ solo sergisi 16 Aralık tarihine kadar Pazar-Pazartesi günleri hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında izlenebilir.


Galeri FE

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. No:60/2 D:4 Çiftehavuzlar Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar