OMM’da Film Gösterimleri 24 Nisan’da Başlıyor!

OMM - Frankofon Film Festivali, CHIEN DE LA CASSE JUNKYARD DOG, Yönetmen Jean-Baptiste Durand, 2023
OMM – Frankofon Film Festivali, CHIEN DE LA CASSE JUNKYARD DOG, Yönetmen Jean-Baptiste Durand, 2023

OMM – Odunpazarı Modern Müze, Institut Français ve Goethe Institut işbirliği ile sinemaseverleri Fransız ve Alman sinemasının etkileyici filmlerini deneyimlemeye davet ediyor. Özenle hazırlanan film seçkisi Türkçe altyazılı olarak 24 Nisan – 22 Haziran tarihleri arasında OMM Sinema takipçileriyle buluşuyor. Ücretsiz gerçekleşecek gösterimlere egitim@omm.art adresine e-posta göndererek ya da 0222 221 27 37 no’lu telefonu arayarak rezervasyon yaptırılabilir.

Frankofon Film Festivali kapsamında, Institut Français işbirliği ile 28 Nisan’a kadar gösterilecek filmler arasında Fransız sinemasının son dönem yapımlarından yönetmenliğini Youssef Chebbi’nin üstlendiği “Ashkal, l’enquête de Tunis, Marie-Castille Mention-Schaar imzalı “Divertimento” ve komedi drama türünde Jean-Baptiste Durand’ın 2023 yapımı Chien de la casse yer alırken, 5 Haziran’da Goethe Institut işbirliği ile başlayacak gösterimler Alman sinemasının önde gelen yönetmenlerinden Sarah Blaßkiewitz’in 2021 yılından ustalık eseri Ivie wie Ivie ve Melanie Lischker’den Bilder (m)einer Mutter filmleri ile devam edecek.

OMM Sinema Programı

Institut Français işbirliği ile Frankofon Film Festivali

24 Nisan Çarşamba 20.00
Ashkal, l’enquête de Tunis, Yönetmen Youssef Chebbi, 2022

İki polis memuru, eski rejimin kontrol ettiği ve devrimin başlamasıyla birlikte inşaatı durdurulan Tunus’taki Carthage Bahçeleri’nde yanmış bir ceset bulur. İnşaatın yeniden başlamasıyla, polisler bu gizemli ölümü araştırmaya başlar.

27 Nisan Cumartesi 20.00
Divertimento, Yönetmen Marie-Castille Mention-Schaar, 2022

Küçük yaşlarından itibaren klasik senfonik müzikle büyüyen ikiz kardeşler, bunu herkes için her yerde erişilebilir kılmak istiyorlar. Kararlılık, tutku, cesaret ve en önemlisi kendi orkestralarını oluşturma projesiyle: Divertimento.

28 Nisan Pazar 20.00
Chien de la casse, Yönetmen Jean-Baptiste Durand, 2023

Dog ve Mirales Fransa’nın güneyinde küçük bir köyde yaşar ve günlerinin çoğunu sokaklarda geçirirler. Elsa’nın köye yerleşmesi iki arkadaşın dostluğunu sınayacaktır.

Goethe Institut işbirliği ile
5 Haziran Çarşamba 20.30
Ivie wie Ivie, Yönetmen Sarah Blaßkiewitz, 2021

Daha önce hiç tanışmamış iki Afro-Alman üvey kardeş, babalarının ölümüyle yakınlaşır, köklerini arar ve kendilerini bulur.

22 Haziran Cumartesi 20.30
Bilder (m)einer Mutter, Yönetmen Melanie Lischker, 2021

Bir ailenin çöküşünü ve annenin kaybını belgeleyen bu film, ana karakter olan Gabi’nin toplumsal kısıtlamalarla mücadelesini ve kişisel özgürlüğe olan arayışını konu edinir.

Katılımcılar 22 Haziran 2024’e kadar gerçekleşecek film gösterimlerine egitim@omm.art adresine e-posta göndererek veya 0222 221 27 37 no’lu telefon üzerinden ücretsiz kayıt olabilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar