"Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç'un Serüveni"
"Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç'un Serüveni"

“Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç’un Serüveni” Prizma Galeri’de

23 Kasım 2023
"Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç'un Serüveni"
“Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç’un Serüveni”

Özgür Sönmez tarafından kurulan Prizma GaleriOtomatizmin İzinde Zafer Malkoç’un Serüveni” başlıklı Zafer Malkoç solo sergisine ev sahipliği yapıyor. Kürasyonu Seda Çelik tarafından üstlenilen sergi 29.11-15.12 2023 tarihleri arasında Prizma Galeri’de tüm sanatseverlerin ziyaretine açıktır.

”Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç’un Serüveni” İmgelerin gizemini takip eden Malkoç, sanatın büyülü dünyasında çocuğun masumiyetini yansıtan bir ressam olarak öne çıkar. İşte bu masumiyet, onun eserlerindeki çizgilerin ve rastlantısal bir şekilde boyanmış tabloların, bir çocuğun karalamalarına benzer bir zarafetle parlamasını sağlar. Malkoç’un işlerinde sadelik ve tesadüfi unsurlar bir araya gelir ve böylece sanatın özünde tesadüfi dokunuşlarla bambaşka bir bağlam yaratmaktadır.

”Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç’un Serüveni” isimli sergimiz sanatseverlere Malkoç’un sanat anlayışını, iç dünyasını ve teknik özelliklerini daha derinlemesine anlama fırsatı sunar. Bu sergi, çocuksu imgelerle dokunulan bir dünyaya hoş geldiniz diyerek sanatseverlere farklı pencerelerden seyir açmaktadır.. 29.11-15.12 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ”Otomatizmin İzinde Zafer Malkoç’un Serüveni” isimli Solo sergi Zafer Malkoç un deneyim ve içgüdülerine dayalı yaklaşımlarının tuvallerine izlerini ve kendi iç dünyasının derinliklerinden ilhamlarını sanatseverlere kapı aralamaktadır.

Açılış / Kokteyl: 29.11.2023 18.00


Prizma Art

Feneryolu, Bağdat Cad. burç apartmanı no95 dükkan 6, 34724 Kadıköy/İstanbul

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

Thurmanite® ve Ötesi
Önceki

Tasarım Parkı’ndan İki Yeni Sergi

Kaş Tiyatro Günleri
Sonraki

Kaş Tiyatro Günleri: Ekolojik, Yerel ve Topluluk Odaklı

Kaçırmayın!

Engelsiz Filmler Festivali 2024

Engelsiz Filmler Festivali 7-13 Haziran’da Ankara’da!

Puruli Kültür Sanat tarafından bu yıl on ikincisi düzenlenen Engelsiz
Mahir Ünsal Eriş

Mahir Ünsal Eriş ile Gaip Üzerine Söyleşi

Mahir Ünsal Eriş ile Gaip Üzerine Söyleşi Abdullah Ezik Mahir