Override
Override

‘Override’ Oyununun Prömiyeri Gerçekleşti

15 Ocak 2024
Override
Override

Anadolu yakasının kültür, sanat ve eğlencenin yaşam merkezi DasDas, Ocak ayında da yeni oyunları tiyatroseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Stacey Gregg’in 2013 yılında yazdığı, Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul’u sahnede buluşturan ‘Override oyununun prömiyeri yapıldı.

Stacey Gregg’in 2013 yılında yazdığı, DasDas ve OJİ Tiyatro ortak yapımı ‘Override’ oyunu 13 Ocak Cumartesi akşamı ilk kez DasDas’ta tiyatroseverlerle buluştu. Biletleri günler öncesinde tükenen oyunun prömiyeri seyircinin büyük ilgisiyle gerçekleşti.

Teknolojinin insan bedeni üzerindeki etkilerini masaya yatıran oyunun yönetmenliğini Taner Tunçay üstlenirken oyuncu kadrosunda Ceyla Odman ve Çağlar Ertuğrul yer alıyor. ‘Override’ prömiyerinden hemen sonra 14 Ocak Pazar günü gene kapalı gişe olarak DasDas’ta tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

Hakkında:

‘Onlardan biriyle sevişir miydin?’

Teknolojinin insan bedeni üzerinde daha fazla etkili olduğu, insanların önce kusurlarını iyileştirmeyi sonra hayallerindeki kendilerine ulaşmayı istedikleri bir dünya… İştah kabartan reklamlar ve kampanyalar… Akıl almaz paraların döndüğü bir sektör… Bu arzu ‘sınır tanımaz’ bir hal alınca devlet eliyle gelen sınırlamalar ve yasaklar…

Genç bir çift, bebeklerinin doğumunu bu kaotik ortamdan uzak bir çiftlik evinde her şeyin normal ve doğal olduğu bir ortamda gerçekleştirmek ister. Ancak ortada cevap bekleyen sorular vardır, ne kadar geliştirilmek bizi robot yapar… bunun miktarının bir önemi var mıdır?

Detaylı Program için: dasdas.com.tr
Biletler için: mobilet.com

Sanat Okur

Türkiye'nin En Büyük Kültür Sanat Haber Portalı, Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Söyleşiler

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

İçimde Yanan Nehir
Önceki

Demet Cengiz’in “İçimde Yanan Nehir” Kitabı Çıktı

Müzede Çok Komik Şeyler Oldu
Sonraki

Müzede Çok Komik Şeyler Oldu Raflara Çıktı

Kaçırmayın!

We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif, 2054

Yirmi Yıl Sonrası 2054’ten Haber Var: We Are Not Alone

We are not alone: Panicattack Duo Retrospektif, 2054 performansından, 2023,
Hep Buradayız Sergisi, Fotoğraf Cemal Emden

“Hep Buradayız” Sergisine Paralel Konuşma Serisi Başlıyor

İstanbul Modern Kadın Sanatçılar Fonu’nun aracılığıyla müze koleksiyonuna dahil edilen