Pera Müzesi’nde Geçmiş ve Gelecek Müzik İle Buluşuyor

Pera Müzesi Geleceğe Dokunma
Pera Müzesi Geleceğe Dokunma

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, Gelecek Hatıraları sergisi kapsamında, DJ bbs ve DJ Samy Winehouse’un sahne alacağı “Geleceği Başa Sar” isimli, DJ performans gecesi düzenliyor. 22 Aralık Cuma akşamı Pera Café’de ücretsiz düzenlenecek konser, tüm sanatseverleri geçmişten geleceğe uzanan bir yolculuğa davet ediyor.

Pera Müzesi Kütahya Çini ve Seramikleri Koleksiyonu’ndan yola çıkarak hazırlanan ve geçmişe nostaljik bir bağlılık yerine, geleceği nasıl hatırlayacağımız hakkında düşünmeyi öneren Gelecek Hatıraları sergisinden ilhamla düzenlenen Geleceği Başa Sar konserinde, geçmişten aşina olunan müzikler, geleceği hatırlatan mix’ler ile yeniden yorumlanıyor. DJ ikilisi bbs ve DJ Samy Winehouse gecede sergileyecekleri performanslarıyla katılımcıları, geçmiş ve gelecek kavramlarını müzik eşliğinde deneyimlemeye çağırıyor.

Katılımcılar, 22 Aralık Cuma akşamı 20.00’da gerçekleşecek konser öncesinde “Uzun Cuma” kapsamında 18.00’den itibaren sergileri ücretsiz gezebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar