Portfolyo: Çağrı Gözkonan

Çağrı Gözkonan
Çağrı Gözkonan

1997 yılında Ankara’da doğdum. 2011 yılında Ankara Güzel Sanatlar Lisesi Resim bölümünü, 2015 yılında Anadolu Üniversitesi Heykel bölümünü kazandım. 2020 yılında heykel bölümünden mezun oldum.

Çeşitli sergi ve sempozyumlara katıldım. Anadolu Üniversitesi’nde heykel bölümü yüksek lisans eğitimime devam etmekteyim.

Sanat görüşüm;

Çalışmalarımda estetik kaygıların yanında, biçim ile problemimi kavramlar üzerinden yorumlayarak üç boyutlu nesnelere aktarıyorum. Farklı malzemeler kullanarak sanat ve tasarım disiplinlerini anlamak, sentezlemek, kendimi donatmak ve geliştirmek üzerine çalışıyorum. Form ve kişisel tavrımın olgusunu işlerime aktarmaktayım.

Sanat tarihinin akımlar ile olan geçmişini ve bununla varoluşunu anlamaktayım fakat 21. yüzyıl ideolojiler çağından öte bilgi çağı olduğunu düşünüyorum. Bu bağlamda, çalışmalarımı bütün ideolojiler ve akımlardan faydalanarak, deneysel tavrımı koruyup, çağdaş sanat alanında form üzerinde yorumluyorum. Geleneksel heykel yapım teknikleri ve güncel sanatın disiplinlerarası yöntemlerini kullanarak günümüz sanatını anlamak, yorumlamak ve izleyicinin üzerindeki etkisine yoğunlaşmaktayım.

Katıldığım sergiler;

2019 – 38.Turgut Pura Vakfı Heykel Yarışması Sergileme
2019 – Vodafone Arena Kartal Müzesi’nde Sergileme
2020 – 10. Bazaart Sanat Yarışması
2020 – 12. Teras Sergisi, “HER ŞEYE RAGMEN” – ELGİZ MÜZESİ
2020 – “Bozkırın Ruhu” – ANKA VAKFI 2. Açıkhava Heykel Sergisi
2020 – BASE SEÇKİSİ “UZAK-AKIN”, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi

Instagram: cagrigozkonan


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.