Portfolyo: Cansel Altunay

CANSEL ALTUNAY
CANSEL ALTUNAY

1998 Antakya doğumluyum, 2017’de Pamukkale Üniversitesi Grafik Tasarım bölümüne başladım. Grafik tasarım beni dijital çizime yönlendirdi. 2018’de freelance illüstrasyon tasarımına başladım. 2 kez Amerikalı bir vatandaşa freelance olarak iş yaptım. Şu an illüstrasyon çizimlerimi çerçeve haline getirerek satış yapıyorum. 2020 yılından beri illüstrasyon çalışmalarıma Antalya/Manavgat’ta devam ediyorum.

Çizim yapmaya başlamak benim için terapi gibi bir şey oldu. Kendim olmak istediğimde kağıda, kaleme, renklere sarılıyordum, hislerim beni bir şeyleri çizerek anlatmaya yönlendiriyordu. Daha sonraları hislerimi özgürce yansıtmanın benim için biçilmiş bir kaftan olduğunu anladım. Hayat verdiğim çizgiler çoğu zaman sert ve hüzünlü karakterlerle buluşuyor. Bu karakterler kabul görmemiş hislerin, başkaldırıcı özelliklerin dışavurumunu yansıtıyor.

Sanat benim için, yaşananların ve henüz yaşanmamış olanların dili gibi. Ben herkes kendi penceresinden baktığı resmi anlamlandırabilsin diye çizgilere hayat vererek onları özgür bırakıyorum.

Sergiler

2020 – Karlandeinartgallery – “Traces” isimli karma sergisi
2020 – Karlandeinartgallery – “İnsan Olmanın Hissettirdikleri” isimli karma sergisi
2020 – Karlandeinartgallery – “Spoiler” isimli karma sergisi1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir