Portfolyo: Emir Yasin Yağmurca

Emir Yasin Yağmurca

1995 Yılında İstanbul’da gözlerimi açtığım serüvenime son 5 yıldır Eskişehir’de devam etmekteyim. İlkokul ve lise eğitimimi İstanbul’da aldıktan sonra 2016 yılında, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar bölümünde lisans öğrenimime başladım. 2020 Yılında tamamladığım lisans eğitimim ardından, aynı yıl içerisinde ESOGÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel Sanatlar Bölümü Yüksek Lisansa kabul edildim.

2017-2020 yılları arasında bir çok karma sergiye katıldım. Bunların bir kısmı İstanbulda bir kısmı ise Eskişehir ve Ankarada gerçekleşti. Üretim pratiğim son dönemdeki günlük yaşam aksiyon-larımın değişmesi ile manzara resmine yöneldi. Manzara resmine yoğunlaşmakla beraber aynı za-manda video sanat ve yerleştirme çalışmaları da ortaya koymaktayım.

Anlayamadığımız nedenler bizi farklı eylem çeşitlerine yönlendirir. İmajların bedenimizde bıraktığı izleri çözümlemek her zaman kolay bir iş değildir. Çoğu zaman izlerin oluşturduğu düğümü çözmek zordur. Bu noktada sanatçının amaçlarından biri bu düğümü kurcalamak, yapabiliyorsa çözmek olabilir. Son dönemlerde aramda doğayla farklı bir iletişim seziyorum ve bunları resimlerim-de çözümlemeye çalışıyorum. Doğayla iletişimimin hareketlendiği ve sakinleştiği dönemlerim oluyor. Her resimde bir izler düğümünü çözümlerken bir diğeriyle baş başa kalıyorum.

Karma Sergiler

2018 – “Zemin Kat” Hush Gallery
2019 – “Yolculuk” Port Art Gallery
2019 – “Göç” Trump Art Gallery
2019 – “Aslı Gibidir” İstmarina Sanat
2019 – “Birlik” Hey Joe Coffee Co.
2020 – “Tahayyül” ESOGÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi
2020 – “İnsan Olmanın Hissettirdikleri” Karl & Ein Gallery

Instagram: art.yagmurca
Youtube: Emir Yasin Yağmurca


1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir