Portfolyo: Ezgi Topdağı

Ezgi Topdağı
Ezgi Topdağı

1997 yılında İstanbul’da doğdum. Eğitim öğretim hayatıma Suphi Koyuncuoğlu İlköğretim okulunda İzmir’de başladım. Ardından Leyla Kahraman Sevim Ertenü İlköğretim okulunda Antalya’da devam ettim. Liseyi Nevzat Saygan Levent Saygan Anadolu Lisesinde okudum ve 2015 yılında liseden, 2021 Yılında Eskişehir Anadolu Üniversitesi Mimarlık Fakültesinden mezun oldum.

Çocukluğumdan beri çizim yapıyordum, mimarlıkla beraber uzunca bir süre katedral çizimleri yaptım fakat sanat benim için her zaman imgesel çalışabilmek, olmayan şeyleri oldurabilmekti. İmgesel çizim yapabildiğimi iki sene öncesinde, ilk eserim olan “İstanbul Kolajı” çizimimle keşfettim. Bu benim kendimi “Sanatçı” olarak tanımlayabildiğim ilk andı.

Geleneksel ve dijital çizim yapıyorum. Karakalem, rapido, tükenmez kalem ve marker ile kağıt üzerine çizim yapıyorum.

Bir çizime başlamak benim için uzun sürecek bir projeye başlamak demek, aynı mimarlık gibi. İlk önce konseptimi buluyorum, onunla ilgili araştırma yapıyorum ve çizmeye başlıyorum. Yaklaşık 1 veya 2 aylık bir süreç oluyor. Konseptime çizime başlamadan karar veriyorum fakat bütün resim, çizerken kendiliğinden gelişiyor.

Eserlerimde figür olarak canavar ve insanları sıklıkla kullanıyorum. Doodle Art, ve Sürreal çalışmalar yapıyorum. Hayal gücümü referans olarak kullanıyorum. Kağıtta boş alan kalmayana dek çiziyorum.

Şu anda iki adet sergim var aynı zamanda eserlerimin NFT olarak satışını yapıyorum.

Instagram: ecigiart
Foundation: @ecigiart

Sergiler

Los Artelos, Los Angeles 2022
Carre d’Artistes İstanbul, İstanbul 2022


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.